REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Carlos Marin nie żyje. Członek Il Divo miał 53 lata

Carlos Marin ze słynnej grupy Il Divo nie żyje. Artysta zmarł 19 grudnia w wieku 53 lat. Jak podają zagraniczne portale, jego śmierć miała związek z infekcją koronawirusa. Smutną wiadomość potwierdzili w mediach społecznościowych pozostali członkowie zespołu.

20.12.2021
8:43
carlos marin il divo nie zyje
REKLAMA

Carlos Marin nie żyje. Członek kwartetu Il Divo zmarł 19 grudnia. Miał 53 lata i wiele wskazuje na to, że jego śmierć miała związek z infekcją koronawirusa. Oficjalna przyczyna zgonu muzyka nie została jeszcze przekazana, ale od początku grudnia był hospitalizowany. Trafił na oddział intensywnej terapii w szpitalu, gdzie w końcu został wprowadzony w śpiączkę.

Koronawirus miał dopaść Carlosa Marina podczas trasy koncertowej w Wielkiej Brytanii. Śpiewak przez długi czas nie czuł się najlepiej, aż w końcu wylądował w szpitalu. Jak podają zagraniczne media był szczepiony na Covid-19. W mediach społecznościowych artystę pożegnali pozostali członkowie zespołu i fani.

REKLAMA

Carlos Marin nie żyje - żegnają go członkowie Il Divo

Pozostali członkowie Il Divo - Urs Buhler, David Miller i Sebastien Izambard - pożegnali kolegę z zespołu na Twitterze. Złożyli mu piękny hołd, wyrażając żal z powodu jego śmierci. Zaznaczyli, że miał wyjątkowy głos oraz nastawienie do życia.

Z ciężkim serce zawiadamiamy, że nasz przyjaciel i współpracownik, Carlos Marin, nie żyje. Tęsknić za nim będą jego przyjaciele, bliscy i fani. Nigdy już nie będzie takiego głosu ani ducha jak Carlos

- czytamy na Twitterze.
Il Divo - Carlos Marin nie żyje

Pod postem wypowiadają się pogrążeni w smutku fani, którzy żegnają Carlosa Marina. W komentarzach przeczytamy więc:

Przykro mi, co za niesamowicie smutna wiadomość. Nigdy nie widziałam Il Divo na żywo, ale zawsze byłam fanką waszej pięknej muzyki.

To takie smutne. Moje kondolencje dla rodziny, przyjaciół i fanów.

Kochałam Carlosa, a jego głos był niesamowity. Co za strata dla branży muzycznej.

Carlos Marin - jeden z członków Il Divo nie żyje

Il Divo powstało w 2003 roku z inicjatywy producenta muzycznego i jurora brytyjskich wersji talent shows pokroju "Idol" czy "Mam talent!" Simona Cowella. Nazwa pochodzi z języka włoskiego i oznacza gwiazdę. Zespół tworzy czterech śpiewaków - trzech tenorów i jeden baryton (zmarły Carlos Marin).

REKLAMA
Il Divo - Carlos Marin nie żyje

Trudno jednoznacznie określić styl muzyczny grupy. Na przestrzeni lat serwowali fanom niesamowitą mieszankę opery, muzyki klasycznej i gatunków popularnych (folk, ballady, pop). Każda płyta Il Divo pokryła się złotem lub platyną. W swoim dorobku zespół ma osiem albumów studyjnych. Nagrywali też piosenki z takimi gwiazdami jak Celine Dion, Toni Braxton czy Barbara Streisand. Na razie nie wiadomo, czy po śmierci Carlosa Mariny formacja ma zamiar kontynuować działalność.

*Zdj. główne: screen z IL DIVO - Amazing Grace (Live Video) - dostępnego na YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA