REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Był już krasnoludem i księdzem, a teraz może szpiegować Wiedźmina. Kto zagra Dijkstrę?

Być może wiemy już, kto zagra postać, której imienia i nazwiska prawdopodobnie nie potrafiliście wymówić, gdy czytaliście książki Andrzeja Sapkowskiego. W sieci pojawiło się bowiem tajemnicze nagranie z castingu i rozpaliło wyobraźnię czekających na 2. sezon „Wiedźmina” fanów.

27.01.2020
21:52
Obsada Wiedźmina. Kto zagra Sigisimunda Dijkstra?
REKLAMA
REKLAMA

Praca przy 2. sezonie „Wiedźmina” wre. Co chwilę pojawiają się nowe informacje, plotki, domysły. Zdjęcia ruszą już w przyszłym miesiącu. Tymczasem w trakcie pre-produkcji poznajemy nowe nazwiska, które wezmą w nich udział. Dowiedzieliśmy się na przykład, kto stanie za kamerą. Niektóre z odcinków wyreżyserują Stephen Surjik, Edward Bazalgette, czy Sarah O’Gorman. Ten pierwszy jest dobrze znany subskrybentom Netfliksa, bo pracował chociażby przy „Daredevilu” i „The Umbrella Academy”.

Jak więc widać, chociaż do premiery 2. sezonu „Wiedźmina” jeszcze daleko, ten ma przed nami coraz mniej tajemnic.

A jakby atmosfera nie była wystarczająco gorąca Graham McTavish udostępnił w sieci tajemnicze nagranie z castingu do serialu. Aktor stara się o rolę oznaczoną kryptonimem „David”. Wideo usunięto z sieci, ale dzięki portalowi RedanianIntelligence wiemy, co się na nim znajdowało.

I wszystko wskazuje na to, że McTavish stara się o rolę szefa Wywiadu Redańskiego – Sigisimunda Dijkstry. Dialog, jaki słychać na nagraniu, prawdopodobnie jest rozmową między szpiegiem a królem Vizimirem.

Wiadomo jednak, że nie jest to scena, która pojawi się w serialu.

Tak samo jak podczas castingu do 1. sezonu i tym razem Lauren S. Hissrich wraz z zespołem specjalnie przygotowała pewnie sceny do przesłuchań. Wszystko po to, aby kontrolować przeciek informacji do fanów i żebyśmy nie poznali żadnych spoilerów przed premierą 2. odsłony serialu.

Istnieje jednak szansa, że w nadchodzącym w przyszłym roku „Wiedźminie” naprzeciwko Henry’ego Cavilla stanie właśnie Graham McTavish. Aktor znany jest chociażby ze swoich występów w „Outlanderze”, „Lucyferze”, „Kaznodziei” czy filmowych „Hobbitach”, więc bardzo by nam odpowiadał w takiej roli.

REKLAMA

Szał na słowiańską fantastykę na świecie trwa.

Jak się okazuje 1. sezon „Wiedźmina” pobił kolejne rekordy oglądalności i przyczynił się do zwiększenia sprzedaży książek Sapkowskiego za oceanem. Czy 2. odsłona serialu powtórzy ten sukces? Przekonamy się za rok, już po premierze animowanej produkcji osadzonej w tym uniwersum.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA