REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Netflix potwierdził plotki o „The Witcher: Nightmare of the Wolf”. Film animowany zrobią twórcy „Wiedźmina” i „Awatar: Legenda Korry”

Netflix nie traci czasu i kuje wiedźmińskie żelazo póki gorące. Dopiero co ogłoszono, że na dniach do sklepów trafi soundtrack z 1. sezonu serialu „Wiedźmin”, a już potwierdzono kolejną informację, która bardzo ucieszy fanów. Netflix i studio Mir (autorzy „Awatar: Legenda Korry”) zrobią razem film animowany „The Witcher: Nightmare of the Wolf”.

22.01.2020
21:03
the witcher nightmare of the wolf
REKLAMA
REKLAMA

Nie wszystkie plotki przewijające się w amerykańskich mediach na temat możliwych produkcji Netfliksa okazują się mieć cokolwiek zgodnego z prawdą. W tym wypadku pogłoski nie wyprowadziły fanów Geralta z Rivii w pole. Jeszcze dzisiaj rano wieści o „The Witcher: Nightmare of the Wolf” trzeba było brać z pewnym przymrużeniem oka. Na szczęście entuzjazm wielbicieli „Wiedźmina” nie był przedwczesny. Animacja naprawdę powstaje i poznaliśmy dodatkowe informacje na jej temat (do tej pory musieliśmy się zadowolić różnymi fanowskimi projektami takimi jak TEN i TEN).

Okazuje się, że za historię przedstawioną w „The Witcher: Nightmare of the Wolf” naprawdę będą odpowiadali Lauren S. Hissrich i scenarzysta Beau DeMayo.

Oznacza to, że produkcja przynajmniej w pewnym stopniu będzie powiązana z wersją wiedźmińskiego świata przedstawioną w serialu Netfliksa. Według pierwszej zapowiedzi produkcja opowie o nowym globalnym zagrożeniu czyhającym na Kontynencie. Wspomniany duet twórczy nie zostanie jednak rzucony na głęboką wodę świata animacji bez pomocy. Netflix zdecydował się zatrudnić jedno z najlepszych studiów w branży.

The Witcher: Nightmare of the Wolf” zrobi koreańskie Studio Mir, które na koncie ma takie dzieła jak: „Awatar: Legenda Korry” i „Young Justice: Outsiders”.

Nie można ich może nazwać legendami branży, bo powstali dopiero w 2010 roku (założył ich twórca jednego z najlepszych seriali animowanych w historii – „Awatar: Legenda Aanga”), ale od kilku lat nawiązują coraz bliższą współpracę z platformą streamingową. Studio Mir zrobiło już dla Netfiksa 2. sezony serialu „Voltron: Legendarny Obrońca”, a 14 stycznia premierę miała również animacja dla dzieci „Kipo i Dziwozwierze”.

REKLAMA

Obecne działania serwisu streamingowego tylko potwierdzają, że po premierze 1. sezonu „Wiedźmina”, to właśnie amerykańska firma przejmie pałeczkę w dalszym rozwoju marki fantasy (więcej na ten temat pisałem TUTAJ). Zwłaszcza w obliczu opóźnionej premiery gry „Cyberpunk 2077” i pewnych kłopotów studia CD Projekt RED. „The Witcher: Nightmare of the Wolf” zapewne będzie tylko pierwszym z wielu projektów Netfliksa powiązanych ze światem wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego.

Data premiery animacji nie jest jeszcze znana. Cały sezon serialu „Wiedźmin” znajdziecie na Netflix Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA