REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Castle Rock: nowy serial na podstawie twórczości Stephena Kinga z J.J. Abramsem w szeregach

To że popularność twórczości Stephena Kinga nigdy nie osłabła, możemy ostatnio dość wyraźnie zaobserwować. Mieliśmy filmowe adaptacje Mrocznej wieży, To czy Gry Geralda. Wciąż czekamy na produkcję Netfliksa, 1922, a teraz do sieci trafiła zapowiedź serialu Castle Rock.

09.10.2017
9:33
serial na podstawie twórczości stephena kinga
REKLAMA
REKLAMA

Tytułowe miejsce to małe, fikcyjne miasteczko, które jest tłem wielu historii stworzonych przez Mistrza Grozy. Po raz pierwszy pojawiło się w opowiadaniu Martwa strefa, ale mieliśmy z nim do czynienia także m. in. w Cujo, Mrocznej połowie czy Sklepiku z marzeniami. Co więcej, w wielu opowiadaniach czy powieściach King odwoływał się do miejsca, w które tchnął życie.

Castle Rock to świadek wielu tajemniczych wydarzeń.

Przypomina typowe niewielkie angielskie miasteczko, które niejedno już widziało i którego mieszkańcy mają swoje sekrety. Serial będzie horrorem, w którym akcja - jak sama nazwa wskazuje - toczyć się będzie właśnie w Castle Rock.

Za produkcję odpowiada Hulu, a w projekt zaangażowani są tacy twórcy jak Sam Shaw, Dustin Thomason czy J.J. Abrams.

REKLAMA

W nowej serii zobaczymy takie gwiazdy jak Melanie Lynskey, André Holland, Jane Levy czy Bill Skarsgård. Serial Hulu zadebiutuje w 2018 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Trudno teraz stwierdzić, czy serial będzie można legalnie obejrzeć w Polsce, ale liczę na to, że tak. Serialowa Mgła, również na podstawie twórczości Stephena Kinga, trafiła w tym roku do Netfliksa, a hit emitowany na Hulu, Opowieść podręcznej, mogliśmy u nas oglądać na platformie Showmax. Oby i tym razem polskie VOD nas nie zawiodły.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA