REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki
  3. Filmy

"Catalyst: A Rogue One Novel" sugeruje, że Gwiazda Śmierci ma w środku wielki sekret

Debiutująca na zachodnich rynkach książka "Catalyst: A Rogue One Novel" to wstęp do wydarzeń z nadchodzącego filmu "Star Wars: Rogue One".

17.11.2016
17:25
"Catalyst: A Rogue One Novel" zdradza wielką tajemnicę Gwiazdy Śmierci
REKLAMA
REKLAMA

Książka traktuje o wydarzeniach sprzed kinowego widowiska. Powieść koncentruje się wokół Galena oraz Lyri Orso - rodziców dziewczyny Jin, która wyrośnie na bohaterkę filmu Disneya. W książce rebeliantka jest jednak dopiero malutkim dzieckiem, a karty opowieści rozpoczynają się jeszcze za czasów wojen klonów, osadzonych między II i III epizodem kosmicznej sagi.

Rodzice bohaterki filmu "Star Wars: Rogue One" to para błyskotliwych naukowców.

Galen oraz Lyra są zainteresowani produkcją energii z odnawialnych źródeł, pozytywnie wpływając na otoczenie oraz środowisko. Pod lupą ich badań znalazły się więc tajemnicze kryształy, powszechnie wykorzystywane przez licznie występujących rycerzy Jedi do produkcji mieczy świetlnych.

Okazuje się, że Jedi nie tylko skrzętnie bronią dostępu do kryształów, ale również strzegą tajemnic z nimi związanych. Na jaw wychodzi fakt, że poza małymi odłamkami wykorzystywanymi w laserowej broni Jedi, istnieją również gigantyczne kryształy o wielkości domów mieszkalnych. Ich moc, jako źródła bezpiecznej energii, wydaje się Galenowi czymś na miarę rewolucji.

Po wydarzeniach z "Zemsty Sithów" w kosmosie dochodzi do wielkiego przetasowania. Republika zamienia się w Imperium, Jedi zostają wybici, a na czele międzyplanetarnego sojuszu staje Sith Palpatine. Galen i Lyra są z kolei częścią naukowej ekipy Imperium, pracującej nad nowymi technologiami. Parze wciąż przyświecają szczytne idee. Niestety, kierującemu ich dywizją, odzianemu na biało Orsonowi Krennickowi już nie.

catalyst-a-rogue-one-novel-3 class="wp-image-76346"
REKLAMA

Znany ze zwiastunów filmu Krennick chce wykorzystać odkrycia Galena, zamieniając źródło energii związanej z kryształami Jedi w potężne narzędzie zniszczenia, które zasili budowaną od dłuższego czasu, gigantyczną stację bojową. Mowa oczywiście o pierwszej Gwieździe Śmierci.

Tragiczny rozwój sytuacji - zaborczo pilnowane przez Jedi źródło ich własnej wielkości staje się narzędziem w rękach Sithów, za pomocą którego niszczone są całe planety, z miliardami istnień. Co jeszcze ciekawsze, z technicznego punktu widzenia okrągła stacja kosmiczna to gigantyczny miecz świetlny, z promieniem zdolnym do niszczenia całych ciał niebieskich.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA