REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Chadwick Boseman pośmiertnie nagrodzony tytułem Hero for the Ages

Zmarły w sierpniu tego roku Chadwick Boseman został wyróżniony nagrodą Hero for the Ages w trakcie odbywającej się w niedzielę gali MTV Film & TV Awards. Specjalnie przemówienie upamiętniające osiągnięcia aktora na ekranie i poza nim wygłosili z tej okazji koledzy z planu „Avengers: Wojna bez granic” – Robert Downey Jr i Don Cheadle.

07.12.2020
12:00
chadwick boseman avengers
REKLAMA
REKLAMA

Śmierć Chadwicka Bosemana to jedno z najtragiczniejszych tegorocznych wydarzeń dla fanów Marvel Cinematic Universe w tym roku, który przecież był dla nich najgorszym od lat. Popularny aktor wcielający się w postać Czarnej Pantery zmarł pod koniec sierpnia po długiej walce z nowotworem okrężnicy. Miał zaledwie 43 lata, a jego brak pozostawił wielką wyrwę w sercach członków rodziny i przyjaciół z planu.

Po kilku tygodniach żałoby przed wyzwaniem zastąpienia Bosemana w roli króla Wakandy stanęło też Marvel Studios. Według plotek początkowo firma rozważała cyfrowe „wskrzeszenie” aktora za pomocą CGI, ale takie rozwiązanie ostatecznie kategorycznie odrzucono. Zamiast tego „Czarna Pantera 2” ma bardziej skupić się na Shuri, siostrze T'Challi, w którą wciela się Letitia Wright. Zdjęcia do produkcji trwają właśnie w Atlancie.

Tymczasem Chadwick Boseman został uhonorowany nagrodą Hero for the Ages podczas gali MTV Film & TV Awards.

Tegoroczna ceremonia z powodu ograniczonej liczby produkcji mających premierę w ostatnich miesiącach przybrała nieco inną formę niż zazwyczaj. Zamiast tego jury nagrodziło najwybitniejsze postaci Hollywood w różnych wymyślnych kategoriach. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Kevin Bacon (w kategorii najlepszy taniec za „Footloose”), Gal Gadot (najlepsza kobieca bohaterka), Jamie Lee Curtis (królowa horrorowego krzyku) oraz wspomniany Chadwick Boseman.

Specjalne wystąpienie z tej okazji nagrali wspólnie Don Cheadle i Robert Downey Jr, którzy mieli okazję współpracować z Bosemanem przy okazji kilku różnych projektów należących do Marvel Cinematic Universe. Obaj gwiazdorzy nie szczędzili ciepłych słów pod adresem zmarłego kolegi, wychwalali jego aktorskie umiejętności i wyczucie, ale też osobowość i działalność poza pracą zawodową. Wspomnieli też jego role poza MCU, o których fani niekiedy zdają się zapominać.

MTV Film & TV Awards 2020 – pełna lista zwycięzców:

Tańcz jak szalony

 • Kevin Bacon za „Footloose”

Gigant komedii

 • Kevin Hart

Dynamiczny duet

 • Adam Sandler i Drew Barrymore za „The Wedding Singer”, „50 pierwszych randek” i „Rodzinne rewolucje”

Królowa krzyku

 • Jamie Lee Curtis

Najlepszy pocałunek

 • Sarah Michelle Geller i Selma Blair w filmie „Szkoła uwodzenia”

Najboleśniejsze zerwanie

 • Jason Segel i Kristen Bell za „Chłopaki też płaczą”

Najlepsza bohaterka

 • Gal Gadot za „Wonder Woman”

Bohater wszech czasów

 • Chadwick Boseman
REKLAMA

Od zera do bohatera

 • William Zapka za „Karate Kid” i „Cobra Kai”
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA