REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Świat filmu żegna Chadwicka Bosemana. Ostatni wpis na jego Twitterze pobił rekord popularności w historii serwisu

Odkąd w sobotę poinformowano o śmierci Chadwicka Bosemana, odtwórcy Czarnej Pantery z serii Marvela, świat kina pogrążył się w żałobie. Hollywood żegna aktora, a ostatni wpis na jego twitterowym koncie pobił rekord popularności w historii serwisu.

31.08.2020
11:34
chadwick boseman hollywood pozegnanie twitter
REKLAMA
REKLAMA

W minioną sobotę świat obiegła smutna informacja o śmierci Chadwicka Bosemana. Aktor znany z filmu „Czarna Pantera” zmarł w wieku 43 lat w piątek 28 sierpnia, po kilkuletniej walce z nowotworem. Przez cały weekend ze świata Hollywood spływały kondolencje i wspomnienia zmarłego aktora. Informacja o jego śmierci pojawiła się również na twitterowym koncie Bosemana — wpis spotkał się z tyloma reakcjami, że pobił rekord wszech czasów.

Hollywood żegna Czarną Panterę

Zmarłego w piątek aktora żegnają w sieci nie tylko zasmuceni fani filmów Marvela, ale również koledzy i koleżanki z Hollywood. Wpisy na temat Bosemana opublikowali w social mediach m.in. Danai Gurira, Arnold Schwarzeneger, Brie Larson, Robert Downey Jr., Chris Evans i Mahershala Ali. Zmarłą gwiazdę pożegnał również w emocjonalnym wspomnieniu reżyser „Czarnej Pantery”, Ryan Coogler.

Boseman, pośmiertny król Twittera

Wspomnienie o zmarłym aktorze pojawiło się podczas minionej 37. gali rozdania MTV Video Music Awards — prowadząca ceremonię Keke Palmer nazwała Chadwicka Bosemana „prawdziwym bohaterem”. Informacja o śmierci gwiazdy „Czarnej Pantery” pojawiła się również na jego oficjalnym koncie na Twitterze. Opublikowany w sobotę wpis pobił rekord popularności w historii serwisu — na ten moment „polubiły” go ponad 7 mln internautów, a post udostępniono ponad 3 mln razy.

Wpis o śmierci Bosemana udostępniono również na oficjalnym koncie Twittera:

Fani gromadzą się na Twitterze, aby uczcić życie Chadwicka Bosemana, a tweet wysłany z jego konta wczoraj wieczorem jest teraz najbardziej lubianym tweetem wszech czasów na Twitterze

REKLAMA

— komentują przedstawiciele portalu społecznościowego.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA