REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Chcecie obejrzeć wszystkie najwyżej oceniane seriale w historii? Potrzebujecie wolnego na 175 dni

Oglądanie seriali z każdym mijającym rokiem staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu. Ile faktycznie potrzeba jednak do uporania się ze wszystkimi najlepiej ocenianymi tytułami nadawanymi współcześnie i w przeszłości? Nowa analiza przygotowana przez zespół Picodi pokazuje, jak wielkim wysiłkiem jest zapoznanie się z całą biblioteką współczesnych seriali.

09.03.2021
13:05
Jak obejrzeć najlepsze seriale w historii? Potrzebujecie na to 175 dni
REKLAMA
REKLAMA

Wybór najlepszych seriali wszech czasów to zawsze trudna sprawa, bo zależy mocno od indywidualnego gustu oglądającego. Na bazie współczesnych agregatorów ocen takich jak portale Filmweb i IMDb da się jednak stworzyć listę produkcji, które cieszyły się wystarczająco dużą popularnością, by przyznane im oceny były wystarczająco miarodajne. Na taki ruch zdecydował się zespół analityków Picodi.com, który przejrzał amerykański serwis w poszukiwaniu tytułów z najwyższymi ocenami i liczbą widzów powyżej 250 tys.

Firma zbadała stworzony w ten sposób ranking pod kątem długości każdego z wyróżnionych seriali. Wyszło jej, że obejrzenie całej biblioteki produkcji wszech czasów zajęłoby łącznie 2806 godzin (spora część najlepiej ocenianych dzieł wciąż nie dobiegła końca, więc ta liczba będzie z czasem rosnąć). Które tytuły są największymi winowajcami takiego stanu rzeczy? Okazuje się, że aż 568 godzin będzie trzeba spędzić nad tylko dwoma produkcjami.

Najwięcej czasu zajmie obejrzenie serii „Simpsonowie” i „Supernatural”, a najmniej miniseriali „Czarnobyl” i „Gambit królowej”.

najlepsze seriale w historii

Na liście nie brakuje absolutnych klasyków, z którymi najzwyczajniej w świecie warto się zapoznać. Natomiast obejrzenie wszystkich 43 produkcji spełniających przyjęte kryteria (średnia ocen powyżej 8,0 i co najmniej ćwierć miliona widzów) będzie wymagać od odbiorcy łącznie 175 dni, przy uwzględnieniu 8-godzinnej przerwy na sen. A przecież każdy z nas ma dodatkowe obowiązki, zainteresowania i niekoniecznie będzie zawsze wybierać seriale ze względu na ich popularność.

REKLAMA

Nawet ta granica 175 dni nie jest więc w rzeczywistości realna. W normalnych warunkach przeznaczenie 2806 godzin na śledzenie seriali wymaga co najmniej kilku lat (nie wspominając o tym, że nie wszystkie z nich są dostępne legalnie w Polsce). Natomiast im wcześniej się za to zabierzemy, tym lepiej. O ile oczywiście ktokolwiek zdecyduje się na podjęcie takiego wyzwania i skusi się na obejrzenie wszystkich wyróżnionych seriali.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA