REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Chcecie więcej Beth Harmon? Wkrótce spełni się wasze życzenie, bo „Gambit królowej” zostanie przerobiony na muscial

„Gambit królowej” to najważniejszy zeszłoroczny serial z kobiecą bohaterką w roli głównej. Dlatego można odnieść wrażenie, że nie było lepszego momentu na ogłoszenie nowej adaptacji powieści Waltera Tevisa niż Dzień Kobiet. O czym dokładnie mowa? Opowieść Beth Harmon zostanie wkrótce przerobiona na musical.

08.03.2021
18:22
Gambit królowej zostanie przerobiony na musical. Czy robi go Netflix?
REKLAMA
REKLAMA

Od czasu jesiennej premiery serialu „Gambit królowej” o żadnej innej wieloodcinkowej produkcji nie mówiło się na świecie równie dużo. Siedmioodcinkowa seria oparta na wydanej w 1983 roku powieści Amerykanina Waltera Tevisa wywołała olbrzymie poruszenie wśród widzów, zapewniła Netfliksowi dwa Złote Globy i doprowadziła do znacznego wzrostu popularności szachów. Dość powiedzieć, że wśród najbardziej popularnych polskich tiktokerów ostatnich miesięcy jest szachista Michał Kanarkiewicz znany jako SzachMajk.

Wysoka oglądalność oraz świetne oceny od krytyków i widzów sprawiły, że szybko zaczęto publicznie dyskutować o ewentualnej kontynuacji. Na papierze możliwość opowiedzenia dalszego ciągu historii Beth Harmon jest jak najbardziej możliwa, choć musiałaby przybrać podobny kształt co kolejne sezony „Opowieści podręcznej”. Tevis przed przedwczesną śmiercią w 1984 roku nie napisał bowiem żadnej kontynuacji „Gambitu królowej”. Nie wszyscy widzowie serialu platformy Netflix są natomiast skorzy do zaakceptowania pomysłu na kontynuację, bo według nich popsułoby to nastrój oryginału. Być może te osoby będą bardziej skore do zaakceptowania zupełnie świeżej adaptacji powieści.

Gambit królowej” wkrótce stanie się bowiem... musicalem. Ale to nie Netflix stoi za wspomnianym projektem.

Jak podaje portal Variety, prawa do scenicznej adaptacji „Queen's Gambit” wykupiła firma Level Forward. Studio zajmujące się tworzeniem filmów, seriali i przedstawień teatralnych w 2018 roku założyła Abigail Disney, czyli prawnuczka Walta Disneya. Praca nad musicalową wersją opowieści o Beth Harmon już ruszyły i będą najgłośniejszym z dotychczasowych projektów Level Forward:

To dla nas zaszczyt, że możemy przenieść „Gambit królowej” na scenę za sprawą ukochanej i trwałej sztuki teatru muzycznego. Opowiedziana z odważnego i świeżego punktu widzenia historia sprawiła, że widownia już została zainspirowana przez bohaterki wspierające Beth Harmon w jej podróży i końcowym sukcesie. Ta opowieść jest niczym syreni śpiew pośrodku naszej współczesnej walki o równość płciową i rasową. Nie możemy się doczekać dalszych prac nad projektem – zaznaczyły prezeska Level Forward Adrienne Becker i producentka Julia Dunetz.

REKLAMA

Na razie nie wiadomo, kto wystąpi w musicalu „Gambit królowej” i kiedy nastąpi jego premiera.

*Autorem zdjęcia głównego jest Phil Bray/Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA