REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Gry
  3. Dzieje się

8 milionów w 2 miesiące. Polak robi TikToki o szachach, a tłumy to oglądają

Michał Kanarkiewicz, znany w sieci jako SzachMajk, powiązał jedne z najmodniejszych trendów ostatnich miesięcy i przekuł je w niesamowity sukces. Jest w tym momencie piątym najpopularniejszym szachowym TikTokerem na świecie, a biorąc pod uwagę tylko Polskę, zajmuje pierwsze miejsce podium.

05.03.2021
17:10
Polak podbił szachami TikToka. Filmy SzachMajka mają miliony wyświetleń
REKLAMA
REKLAMA

Boom na TikToka trwa od wielu miesięcy, ale hype na szachy zaczął się od netfliksowego serialu „Gambit królowej”. Ten miał premierę pod koniec października zeszłego roku. Niedługo później swoje pierwszy nagranie w serwisie, słynącym ze zgoła innych treści, opublikował SzachMajk, który na królewskiej grze zęby zjadł. Zrobił to dokładnie 2 stycznia tego roku.

@michalkanarkiewicz

Są tu jacyś fani serialu Gambit Królowej? #thequeensgambit #szachmajk

♬ Oh No - Kreepa

Filmik od razu stał się viralem nabijając w jeden dzień 1,3 mln wyświetleń. Obecnie ma o ponad milion więcej.

W trakcie przerwy świąteczno-noworocznej grałem partię szachów online z kolegą Y i ponownie (po raz enty) zachęcił mnie: No spróbuj, jeden filmik, zobaczymy co się stanie. Miałem dużo wątpliwości, bo TikTok kojarzył mi się tylko z wygłupami, ale... postanowiłem to sprawdzić

— pisze Michał „SzachMajk” na LinkedIn.

Młody szachista poszedł za ciosem i dodawał kolejne wideo wyjaśniające zasady gry oraz zdradzające triki na szybkie zwycięstwo. I tak, w dwa miesiące uzbierało mu się ponad 8 mln wyświetleń. Zauważa, że na TikToku wyprzedzają go tylko globalne marki jak chess.com.

Polak jednym z najpoplarniejszych szachistów na TikToku
REKLAMA

SzachMajk oprócz podbijania TikToka, jest też mówcą inspiracyjnym, wykładowcą MBA i autorem 6 książek, m.in. właśnie o szachach. Niedawno założył też kanał na YouTube.

* Zdjęcie główne: screen z kanału Michał SzachMajk Kanarkiewicz / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA