REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

W „Twoim Vincencie” zakochał się cały świat. Teraz jego twórcy wracają z nowym filmem – „Chłopi”

Dorota Kobiela i studio BreakThru Films wsławili się na całym świecie pięknym filmem animowanym „Twój Vincent”. W podobnej technice zostanie stworzona również nowa adaptacja powieści „Chłopi”. Ekranizacja dzieła Władysława Reymonta została pokazana na pierwszym zwiastunie i serii grafik.

04.08.2020
13:39
chłopi film
REKLAMA
REKLAMA

„Twój Vincent” okazał się jedną z największych pozytywnych niespodzianek świata kina w 2017 roku. Produkcją zachwycali się znawcy gatunku z całego świata, a styl animacji polegający na przeniesieniu na ekran około 65 tys. indywidualnych obrazów zachwycił nawet członków Amerykańskiej Akademii Filmowej. A oni jak wiadomo swoje zainteresowanie filmami animowanymi ograniczają przeważnie do nowych produkcji Pixara i DreamWorks Animations.

Sukces filmu „Twój Vincent” na szczęście pozytywnie przełożył się też na dalszą karierę reżyserki Doroty Kobieli i studia BreakThru Films. Ich współpraca zaczyna już zresztą przynosić kolejne owoce w postaci pierwszym materiałów z nowej adaptacji „Chłopów” Władysława Reymonta. Nagrodzona Literacką Nagrodą Nobla w 1924 roku powieść opowiada o losach społeczności zamieszkującej wieś Lipce na przestrzeni czterech pór roku.

Filmowi „Chłopi” powstaną najpierw z aktorami, a potem zostaną przerobieni na animację.

Jak podano w oficjalnej informacji prasowej, zdjęcia do produkcji właśnie ruszyły i potrwają 36 dni. Następnie każda klatka filmu zostanie odrysowana ręcznie w postaci obrazu olejnego przez 50 malarzy działających w Polsce, Serbii i na Ukrainie. Łącznie powstanie 72 tys. klatek, a więc tyle samo dzieł tworzonych na bazie stylu widocznego w malarstwie Młodej Polski. Na dużym ekranie pojawią się interpretacje dzieł takich artystów jak Józef Chełmoński, Ferdynand Ruszczyc czy Leon Wyczółkowski.

Drobną próbkę planowanego efektu końcowego zobaczyliśmy dzięki opublikowanemu w internecie zwiastunowi koncepcyjnemu i serii pierwszych obrazów autorstwa Małgorzaty Kuźnik i Piotra Dominiaka. W obsadzie filmu pojawią się Kamila Urzędowska (jako Jagna), Mirosław Baka (Boryna), Sonia Mietelica (Hanka), Robert Gulaczyk (Antek), Ewa Kasprzyk (Dominikowa), Andrzej Konopka (Wójt) oraz Małgorzata Kożuchowska i Julia Wieniawa. Za muzykę do filmu odpowiada Łukasz L.U.C. Rostkowski, scenariusz i reżyserię wzięła na siebie Dorota Kobiela, a w pisaniu pomoże jej ponownie Hugh Welchman.

„Chłopi” mają trafić do kin w 2022 roku.

chłopi film class="wp-image-430438"
Foto: Chłopi/Dominikowa/Małgorzata Kuźnik
chłopi film class="wp-image-430450"
Chłopi/Wójt u Dominikowej/Małgorzata Kuźnik
REKLAMA
chłopi film class="wp-image-430456"
Foto: Chłopi/Piotr Dominiak

* Zdjęcie główne: Chłopi/Jagna i Antek/Małgorzata Kuźnik

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA