REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cicha noc? Nie, pełna świątecznych hitów! - playlista sPlay.pl

Święta Bożego Narodzenia to nie dla każdego okres zadumy i bycia miłym. Ba, niektórzy nawet ich nie lubią. Jednak dla większości to szczególne chwile, kojarzące się błogim wypoczynkiem, zapachem piernika, prezentami i... muzyką. Nie chodzi wcale o pompatyczne kolędy, które niestety często brzmią drętwo przy wigilijnym stole. Muzyka świąteczna powinna nieść radość i energię, unosić... Właśnie takie kawałki znajdziecie w sPlay'owej świąteczno-zimowej playliście.

17.12.2013
18:55
Cicha noc? Nie, pełna świątecznych hitów! – playlista sPlay.pl
REKLAMA

Wśród dwudziestu sztandarowych świątecznych kawałków znalazło się oczywiście nieśmiertelne "Last Christmas" zespołu Wham!, które podobno wcale nie miało być piosenką, opowiadającą o tym zimowym czasie. Nie mogło zabraknąć też genialnych i kojących głosów Franka Sinatry, Binga Crosby'ego czy Elvisa Presley'a. Większość z tych piosenek posiada tak wiele wykonań, że trudno już być pewnym, które z nich było pierwsze. Wybrałam te, które są mi najbliższe i najlepiej trafiają w mój muzyczny gust. Na Spotify na pewno znajdziecie inne wersje wybranych świątecznych hitów.

REKLAMA

Część z przygotowanych propozycji jest bardziej melancholijna i przywodząca na myśl miłe sceny przy kominku, a część należy potraktować z przymrużeniem oka. Zupełnie inny obraz Świąt roztacza przed nami piosenka "White Christmas", niż hit znany z filmu "Kevin sam w domu", "Rockin' Around The Christmas Tree". Mimo innej konwencji, stylu i brzmienia, każda z nich jest wyjątkowa i ma atmosferę. Coraz bliżej Święta! Niech i u was one będą muzyczne.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA