REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Steam punk + fantasy = „Cień i kość”. Ten serial to murowany hit Netfliksa – zobacz zwiastun

Netflix pochwalił się pełnym zwiastunem swojej nadciągającej superprodukcji na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o uniwersum Griszów. Pierwszy sezon „Cienia i kości” obejrzymy już w przyszłym miesiącu. I można śmiało powiedzieć, że fani gatunku Young Adult fantasy mają na co czekać.

30.03.2021
14:15
Kiedy premiera serialu Cień i kość? Netflix pokazał nowy trailer
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec lutego dostaliśmy teaser, który fanów prozy Bardugo mógł wprowadzić w zakłopotanie. Wyglądał jak kolejny serial w klimatach klasycznego fantasy. Tymczasem książki były mocno inspirowane carską Rosją i steam punkiem. W nowym wideo nie mamy już wątpliwości, że mamy do czynienia z właściwą ekranizacją „Cienia i kości”.

Serial może się spodobać nie tylko fanom Uniwersum Griszów. Widać, że Netflix wpompował dużo pieniędzy w efekty, kostiumy i scenografię, więc będzie na czym zawiesić oko. I patrząc na nowy zwiastun – nie będziemy mogli narzekać na brak akcji i spektakularnych bitew oraz pościgów. Zresztą, przekonajcie się sami.

Cień i kość – zwiastun

O czym opowiada serial Netflixa „Cień i kość”?

Autorką książkowego uniwersum Griszów jest amerykańska pisarka Leigh Bardugo. W jego skład wchodzi przede wszystkim dylogia „Szóstka wron” i trylogia „Cień i kość”. Poniżej przeczytacie netfliksowy opis serialu.

Serial „Cień i kość”, na podstawie bestsellerowej serii powieści Leigh Bardugo o Uniwersum Griszów, jest osadzony w rozdartym wojną świecie, a jego główną bohaterką jest osierocona w dzieciństwie Alina Starkov, szeregowa żołnierka, która odkrywa w sobie nadzwyczajną moc mogącą być kluczem do wyzwolenia jej kraju. Ogromne zagrożenie ze strony Fałdy Cienia wisi nad krajem, a Alina zostaje odcięta od wszystkiego, co znała do tej pory, aby odbyć szkolenie wojskowe jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Opanowanie nowych zdolności przychodzi jej z trudem i stopniowo zdaje sobie sprawę, że sojusznicy i wrogowie są dwiema stronami tej samej monety i nic nie jest tym, na co wygląda w tym niezwykłym świecie. Toczy się konflikt między niebezpiecznymi przeciwnikami, wśród których znajduje się także szajka charyzmatycznych przestępców. Przetrwanie będzie wymagało czegoś więcej niż tylko magii.

W rolach głównych występują Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (generał Kirigan).

REKLAMA

Premiera pierwszego sezonu serialu Netfliksa „Cień i kość” już 23 kwietnia.

To nie jedyna długo wyczekiwana kwietniowa premiera. W przyszłym miesiącu w serwisie pojawi się thriller „Prime Time” z Bartoszem Bielenią i film science-fiction „Pasażer nr 4”. Co jeszcze? O tym przekonacie się w tym artykule.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA