REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najważniejsze role żeńskie obsadzone. Wiemy, kto zagra Ciri i Yennefer w serialu Wiedźmin od Netfliksa

Poznaliśmy odtwórczynie najważniejszych ról żeńskich w serialu Wiedźmin serwisu Netflix. Księżniczkę Ciri zagra Freya Allan, natomiast czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra.

10.10.2018
18:04
wiedzmin kto zagra
REKLAMA
REKLAMA

Netflix odkrył kolejne, jakże ważne karty dotyczące obsady serialu Wiedźmin. W rolę Ciri, księżniczki Cintry, wcieli się Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia). Pozostałe postacie z dworu w Cintrze zagrają: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista oraz Adam Levy (Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora.

Wiedźmin - kto zagra?

Odtwórczynią kolejnej ważnej roli, czarodziejki Yennefer, zostanie Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust). Z kolei MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie.

W serialu zagrają także: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla oraz Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina.

Aktorzy dołączą do Henry'ego Cavilla (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii. Niedawno do obsady dołączyła także Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), która zagra księżniczkę Renfri.

Casting do serialu Wiedźmin był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym. Nie mogę się doczekać, aż nasi wspaniali aktorzy tchną życie w te kultowe i uwielbiane postacie, dzieląc się ich wyjątkowymi historiami z widzami na całym świecie - komentuje Lauren Schmidt Hissrich, Showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Wiedźmin.

Cztery odcinki serialu wyreżyseruje Alik Sacharow (House of Cards, Gra o tron). Kolejne (po dwa odcinki) - Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) i Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona).

Wiedźmin - premiera

REKLAMA

Wiedźmin pojawi się w serwisie Netflix już w przyszłym roku. Serial składać się będzie z 8 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA