REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tak wygląda KOLEJNY serial Marvela o superbohaterach. Cloak & Dagger na pierwszym zwiastunie

Jeszcze dwa - trzy lata temu myślałem, że nie ma czegoś takiego jak „zbyt wiele seriali o superbohaterach”. Od tego czasu stacje prześcigają się w tworzeniu coraz mniej jakościowych sezonów, a mnie cała ta zabawa w zamaskowanych herosów powoli zaczyna wychodzić bokiem. Na całe szczęście Cloak & Dagger mocno odstaje od reszty zbieraniny na licencji Marvela.

20.04.2017
17:48
Cloak & Dagger - nowy serial od Marvela na pierwszym zwiastunie
REKLAMA
REKLAMA

Tytułowi Cloak oraz Dagger to komiksowi bohaterowie z tego samego uniwersum, co Spider-Man, Thor, Hulk, Daredevil, Luke Cage czy Iron Fist. Nietypowa para herosów należy do ilustrowanej grupy Marvela, pełniąc rolę drugoligowych bohaterów. Tytułowe postaci nie są tak rozpoznawalne jak Iron Man czy Kapitan America, toteż trafiają prosto na mniejsze, srebrne ekrany.

No i bardzo dobrze. Brak wybuchów oraz wielkich budżetów ewidentnie służy projektowi Cloak & Dagger.

Widać to na pierwszym zwiastunie, który jest mocno nietypowy. Gdyby nie tytuł i moja podstawowa znajomość komiksów, w życiu bym nie przypuszczał, że Cloak & Dagger to projekt oparty o super-bohaterską licencję Marvela. Serial znacząco różni się klimatem i skalą od Agentów TARCZY, Daredevila czy Iron Fista.

Pierwszy sezon Cloak & Dagger skoncentruje się na tym, jak tytułowi bohaterowie (dziewczyna Dagger, mężczyzna Cloak) zdobywają niesamowite, nadprzyrodzone moce. Serial będzie również bardzo silnie skoncentrowany na wątku miłosnym między początkującymi herosami. Absolutnie nie mam nic przeciwko. Nieco nastoletniej, niedojrzałej miłości może przyjemnie kontrastować z „ponurą” Jessicą Jones i jej „realistycznymi” Defendersami.

REKLAMA

Ciekawie prezentują się również moce nowych bohaterów. Cloak potrafi natychmiastowo przenosić się z jednego miejsca na drugie, korzystając z mrocznego wymiaru. Dagger z kolei wytwarza świetliste ostrza, którymi może zarówno wysysać życiową energię wrogów, jak również leczyć sojuszników. No, przynajmniej tak to działało w komiksach Marvela.

Cloak & Dagger zadebiutuje na początku 2018 roku. Pierwszy sezon będzie się składał z dziesięciu godzinnych epizodów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA