REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sci-fi w czasach II wojny światowej. Zakończono zdjęcia do Cloverfield 4

Seria Cloverfield wydaje się nabierać wiatru w żagle. Trzecia część czeka na swoją premierę, a ponadto zakończono już zdjęcia do czwartej odsłony cyklu sci-fi.

30.01.2018
10:24
Cloverfield 4
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy film z serii ujrzał światło dzienne w 2008 roku. Projekt: Monster opowiadał o ataku gigantycznego monstrum na Nowy Jork, a całość przybrała formę found footage – znalezionego amatorskiego nagrania. Osiem lat później doczekaliśmy się Cloverfield Lane 10, jednak tematyka była zupełnie inna. Tym razem nowa główna bohaterka ulega wypadkowi samochodowemu i budzi się w podziemnym schronie. Przebywający tam mężczyzna twierdzi, że uratował ją przed chemiczną zagładą, która spotkała resztę świata.

Jeszcze w tym roku zobaczymy trzecią odsłonę cyklu, obdarzoną tytułem God Particle lub Station.

Film przedstawi losy załogi statku kosmicznego, która musi przetrwać w Układzie Słonecznym po tajemniczym zniknięciu Ziemi. Najprawdopodobniej dzieło Paramount Pictures trafi do dystrybucji w kwietniu. Niewykluczone, że obraz zostanie wykupiony przez Netfliksa i swoją premierę będzie miał na platformie VOD. To jednak nie koniec serii.

 class="wp-image-129652"

Cloverfield 4 przeniesie widzów do czasów II wojny światowej.

Część nosi tytuł Overlord i opowie o działaniach w przeddzień lądowania aliantów w Normandii. Oddział spadochroniarzy zostaje zrzucony na terenach wroga, gdzie ma wykonać misję niezwykle ważną dla powodzenia całej inwazji. Na miejscu żołnierze zdają sobie jednak sprawę, że okupowana przez nazistów wioska skrywa mroczne sekrety. Bohaterowie muszą zmierzyć się z ponadnaturalnymi efektami eksperymentów hitlerowców.

O projekcie mówiło się już wcześniej, nie było jednak żadnego potwierdzenia, że będzie to kolejna część cyklu Cloverfield. Producentem filmu, podobnie jak poprzednich części ze wspomnianej serii, jest J.J. Abrams. Za kamerą stanął Julius Avery, autor Son of a Gun. W nowej odsłonie Cloverfield zobaczymy m. in. Wyatta Russella (22 Jump Street) czy Jovana Adepo (Mother!).

REKLAMA

Datę premiery zapowiedziano na 26 października 2018 roku.

Nie należy jednak przesadnie przywiązywać się do tego terminu. Warto bowiem pamiętać, że dystrybucję trzeciej części Cloverfield kilkukrotnie przesuwano. W końcu stanęło na 20 kwietnia, jednak nawet ta data nie jest do końca pewna.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA