REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Co czytać? Najciekawsze ebooki ostatnich tygodni - TOP 7

Długie wieczory, niezachęcająca do opuszczania fotela aura, nostalgiczny nastrój - jesień sprzyja czytelnictwu. Przychodzimy z pomocą tym, którzy rozglądają się za ciekawą lekturą - przed wami siedem najciekawszych książek ostatnich tygodni, wszystkie dostępne także jako ebooki. 

09.11.2016
17:35
Co czytać? Najciekawsze ebooki ostatnich tygodni - TOP 7
REKLAMA
REKLAMA

Król - Szczepan Twardoch

krol-szczepan-twardoch class="wp-image-75547"

Najnowsza książka Szczepana Twardocha to powieść gangstersko-sensacyjna, której akcja rozgrywa się w przedwojennej Warszawie. Ciemne interesy, gangsterskie porachunki, wrzący etniczny i polityczny tygiel. Brutalna walka o władzę nad stołecznymi ulicami. "Król" to dzieło porywające i emocjonujące, świetnie napisane, pełne intrygujących bohaterów i charakterystycznych dla Twardocha zabiegów literackich. Więcej na jego temat możecie przeczytać w naszej recenzji.

Rój - Laline Paull

roj class="wp-image-75967"

Zaskakująca opowieść o... pszczołach, którą poznajemy z perspektywy jednego z tych owadów. W ulu każde stworzenie ma swoje miejsce, swoją ściśle wyznaczoną rolę i obowiązki wobec kolektywu. W tak skonstruowanej społeczności nie może być mowy o indywidualizmie i odmienności. Nasza bohaterka, Flora 717, jest robotnicą najniższego szczebla, która pewnego dnia odkrywa, że posiada moc, by zbuntować się przeciwko systemowi. Czy jednak ten czyn ma szansę coś zmienić, czy jest to tylko akt desperacji? "Rój" to ciekawe spojrzenie na literaturę podejmującą temat totalitaryzmu.

Istota zła - Luca D’Andrea

istota-zla class="wp-image-75969"

Jeremiah Salinger, filmowiec dokumentalista, przeprowadza się wraz z żoną i córką do małej wioski u podnóża włoskich Dolomitów. Mężczyzna zamierza nakręcić film o pracy miejscowych ratowników górskich. Podczas jednej z akcji, śmierć ponosi cała ekipa, tylko Salingerowi udaje się ujść z życiem. Co wydarzyło się tego dnia? I jaki ma to związek z zagadką masakry w wąwozie Bletterbach z przeszłości? Nękany atakami paniki i poczuciem winy mężczyzna, próbując uporać się z traumą i stresem pourazowym, zmuszony jest zmierzyć się z tą przerażającą tajemnicą. "Istota zła" to wciągający thriller, który z miejsca stał się bestsellerem.

Krótka historia siedmiu zabójstw - Marlon James

krotka-historia-siedmiu-zabojstw class="wp-image-75972"

W roku 1976 na Jamajce dochodzi do napadu na dom Boba Marley'a. Gwieździe reggae udaje się ujść z życiem, ale żadnego z siedmiu uzbrojonych w karabiny maszynowe gangsterów nigdy nie uda się złapać. Szybko okaże się, że związki z atakiem mają służby specjalne obcego państwa. "Krótka historia siedmiu zabójstw" to napisana świetnym, żywych językiem powieść, której akcja rozgrywa się na przestrzeni przeszło trzech dekad. Książka Jamesa zaskakuje wielowątkowością, kreacją bohaterów i sposobem prowadzenia narracji. HBO już pracuje nad seriale będącym jej ekranizacją.

Dzieci Norwegii - Maciej Czarnecki

dzieci-norwegii class="wp-image-75982"

Reportaż skupiający się przede wszystkim na instytucji Barnevernet, czyli Urzędowi Ochrony Praw Dziecka, słynnej z tego, że odbiera dzieci imigrantom z Europy Wschodniej. Czarnecki postanowił przyjrzeć się jej działaniom z bliska, oddzielając fakty od emocji, oddając głos pracownikom społecznym, rodzinom zastępczym, ekspertom, jak i rodzicom i odebranym dzieciom. Efektem jest bardzo rzetelna - i interesująca - książka.

Kongo. Opowieść o zrujnowanym kraju - David Van Reybrouck

kongo class="wp-image-75983"

Wyczerpujący reportaż historyczny poświęcony Kongu. Analizując przeszłość tego kraju, Van Reybrouck wskazuje na bezpośrednie przyczyny jego aktualnego stanu, największego spustoszenia dopatrując się w tragicznych w skutkach decyzjach króla Belgów Leopolda II, uznawanego dziś za jednego z największych zbrodniarzy i pierwszego ludobójcę w historii. Świetnie napisana, stworzona w oparciu o bogaty materiał źródłowy i kompleksowo podejmująca temat pozycja.

Harry Potter i Przeklęte Dziecko - J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany

harry-potter-i-przeklete-dziecko class="wp-image-75880"
REKLAMA

Ósma część serii o przygodach Harry'ego Pottera. Chłopiec, który przeżył, jest już mężczyzną, ma kochającą żonę i dzieci oraz posadę w Ministerstwie Magii. Ale tylko na pierwszy rzut oka wszystko wygląda kolorowo. Harry jest zmęczony życiem, ewidentnie nie do końca uporał się z traumami z dzieciństwa, a na domiar złego nie może znaleźć wspólnego ze swoim młodszym synem, Albusem. Tymczasem nad światem po raz kolejny zawisa widmo powrotu Czarnego Pana. "Harry Potter i Przeklęte Dziecko" to scenariusz głośnej sztuki teatralnej, który niedawno został uznany za oficjalną kontynuację cyklu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA