REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Muzyka /
  4. YouTube

Co łączy „Krzyżaków” i francuski street punk? Teledysk zespołu, który tworzy „brutalną muzykę”

Takiego crossoveru nikt się nie spodziewał – debiutująca francuska kapela wrzuciła na YouTube’a teledysk zmontowany z fragmentów legendarnego filmu Aleksandra Forda, „Krzyżacy”. Klip został wrzucony w Dzień Kobiet i ma już ponad 100 tys. wyświetleń. Fani Sabatonu, punka i Bitwy pod Grunwaldem poczują się jak w domu.

11.03.2021
12:22
Krzyżacy w punkowym teledysku. To coś dla fanów grupy Sabaton
REKLAMA
REKLAMA

Francuska grupa Fléau (pl. Plaga) tworzy osobliwą odmianę street punka – jej teksty osadzone są w średniowieczu, muzycy grają koncerty w hełmach, a sami określają siebie mianem grupy najemników.

Na początku się z tego nerwowo śmialiśmy i myśleliśmy, że to żart, ale ta muzyka jest hardorowym Oi!, który da ci koszmary

— wyjaśnia wydawnictwo Red Scare w rozmowie z portalem Brooklyn Vegan.

Wokalista Simon, tak opisuje swój zespół: „Brutalna muzyka, francuskie teksty o średniowieczu. Wkrótce w waszych wioskach, aby zmasakrować wam twarzy, spalić kościoły i obalić waszych bożków”.

Klip z „Krzyżakami” promuje ich debiutancją EP-kę. O czym jest piosenka "Affliction" (ang. cierpienie)? Simon twierdzi, że o „nienawiści, chciwości i śmierci”. Poniżej możecie zobaczyć co się stanie, kiedy jaranie się średniowieczem wejdzie za mocno.

Klip w połączeniu ze słowami najwyraźniej został przez niektórych nadinterpretowany, ponieważ kanał Red Scare napisał pod nim komentarz. „Nie jesteśmy za rozpoczęciem kolejnej wojny. Wierzymy, że wszelkie wojny powinny być rozgrywane we właściwy sposób: na boisku do piłki nożnej. Uważamy, że Lewandowski jest wspaniały – i to mówi to fan St. Pauli / Werder Bremy” — czytamy w komentarzu na YouTubie.

REKLAMA

Teledysk Fléau z „Krzyżakami” został opublikowany w Dzień Kobiet i ma już ponad 100 tys. wyświetleń.

 * Zdjęcie główne: kadr z filmu „Krzyżacy”

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA