REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co mają ze sobą wspólnego Magneto z X-Men: Days of Future Past i śp. JFK?

Wszystkie teorie spiskowe dotyczące śmierci prezydenta Johna F. Kennedy’ego mogą się chować przy tym, co widzimy w viralowym klipie promującym X-Men: Days of Future Past. Brutalna prawda w końcu ujrzała światło dzienne. 

26.11.2013
16:24
x-men magneto
REKLAMA

REKLAMA

Marketingowcy Bryana Singera (reżysera X-Men: Days of Future Past) mają łeb na karku, panowie przepięknie wykorzystali fakt, że niedawno (22 listopada) minęło 50 lat od zabójstwa JFK i wpletli ten czarny moment w historii USA do filmu z Michaelem Fassbenderem (jako Magneto) w roli głównej.

Na filmie widzimy oczywiście Lee Harveya Oswalda - prawdziwego (przynajmniej tak wszyscy mówią) sprawcę śmierci prezydenta JFK na Dealey Plaza w Dallas oraz Magneto (a właściwie Erika Lehnsherra), który miał rzekomo za pomocą swojej mocy (władania nad metalem) manipulować torem lotu kuli, która uderzyła w pierś amerykańskiego prezydenta. Magneto został uznanym winnym zbrodni, co zawarzyło na przyszłości relacji ludzi i mutantów.

Można się spierać czy wykorzystanie morderstwa do celów promocyjnych jest etyczne – chociaż i tak Fox poczekał cztery dni od właściwej rocznicy – to nie można odmówić jednego, klip działa na wyobraźnię i przepięknie buduje napięcie w oczekiwaniu na X-Men: Days of Future Past oraz poszerza naszą wiedzę o uniwersum z tego filmu – akcja X-Men: First Class dzieje się w 1962 roku (kryzys kubański jako tło wydarzeń), natomiast akcja sequela już w 1973.

REKLAMA

Światowa premiera filmu dopiero 23 maja, stąd taki hype nakręcany przez Fox może niektórych dziwić, ale wystarczy dodać informację, że X-Men: Days of Future Past to jeden z najdroższych filmów ze stajni Foxa, a sprawa wydaje się oczywista. Poza tym, każda okazja jest dobra aby zbierać publikę do kina i rozkręcić wyniki box office, nawet śmierć jednego z najważniejszych prezydentów USA, prawda?

Więcej informacji o zabójstwie JFK przez Magneto znajdziecie na stronie thebentbullet.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA