REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Ozark, Dywizjon 303 i adaptacja prozy Toma Clancy'ego - co obejrzeć w ten weekend?

Wakacje już się skończyły, ale to nie oznacza końca ciekawych filmów i seriali. Kina kuszą długo wyczekiwanymi premierami, a serwisy streamingowe prześcigają się w dostarczeniu najlepszych produkcji odcinkowych. Jak zawsze każdy znajdzie coś dla siebie.

01.09.2018
11:00
Co obejrzeć Ozark Dywizjon 304 Jack Ryan
REKLAMA
REKLAMA

Kolejny film opowiadający historię Dywizjonu 303. Nowe odcinki popularnego serialu Netfliksa. Sequel popularnego filmu z Denzelem Washingtonem. Do tego John Krasinski jako kultowy agent CIA z powieści Toma Clancy'ego. Na ten weekend oferta jest bardzo szeroka, więc warto znaleźć kilka godzin na nadrobienie tych nowości.

Najlepsze filmy, seriale i programy - co obejrzeć w ten weekend?

Netflix ponownie zabiera nas w podróż do ponurych scenerii Missouri. Rodzina Byrde’ów jest w jeszcze większym niebezpieczeństwie niż w poprzednim sezonie. Meksykański kartel narkotykowy, dla którego pracuje Marty, pragnie dociec przyczyn śmierci Dela. Do Ozark przybywa Helen Pierce, prawniczka organizacji, która nie ma dla bohaterów dobrych wieści. Jednocześnie Snellowie żądać będą wysokich udziałów w interesach, a z więzienia wyjdzie Cade, chętny na przejęcie majątku Byrde’ów ojciec Ruth.

Nowe odcinki można już oglądać na Netfliksie.

Bez litości 2

Robert McCall nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Gdy był agentka CIA Susan Plummer zostaje brutalnie zamordowana, samozwańczy mściciel postanawia znaleźć zabójców długoletniej przyjaciółki. Emerytowany tajniak nie powstrzyma się przed niczym, by dopaść winnych, a jak wiemy z poprzedniego filmu, jego metody działania są niezwykle skuteczne. Dzięki swoim nieprzeciętnym umiejętnościom McCall znowu postara się zaprowadzić sprawiedliwość.

Film można już oglądać w kinach.

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Kolejna odsłona losów legendarnych asów przestworzy, tym razem produkcji polskiej. W opartym na książce Arkadego Fiedlera filmie zobaczymy Macieja Zakościelnego, Piotra Adamczyka czy Jana Wieczorkowskiego jako polskich lotników walczących po stronie RAF-u. Choć brytyjscy piloci traktują ich w sposób lekceważący, to Polacy szybko zyskują sobie miano nieustraszonych i stają się elitą Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych.

Film Denisa Delicia można już oglądać w kinach.

Nagrodzona w tym roku dwoma Oscarami animacja już teraz uznawana jest za jeden z najlepszych filmów swojego gatunku w historii. Pasją małego Miguela jest muzyka. Chłopiec całymi dniami gra na gitarze, marząc o staniu się drugim Ernesto de la Cruzem. Jednak rodzina bohatera nie patrzy przychylnie na jego zainteresowania, żądając, by Miguel kształcił się na szewca. Gdy próbuje udowodnić wszystkim swój talent, przez przypadek trafia do świata umarłych. Tam ma szansę rozwiązania wielkiej rodzinnej tajemnicy.

Film Lee Unkricha i Adriana Moliny można obejrzeć w niedzielę na HBO GO oraz o 20:10 na HBO.

Paradise PD

Kolejna skierowana do starszych widzów animowana produkcja od Netfliksa. Tym razem fabuła skupi się na pracy policji. Kevin zostaje przydzielony do małomiasteczkowego posterunku, w którym komendantem jest jego ojciec. Pracujący tam funkcjonariusze to grupa największych krętaczy i nieudaczników, jaka założyła policyjny mundur. Nowy członek zespołu nie zraża się jednak niekompetencją swoich kolegów. Po cichu marzy o wykrywaniu większych zbrodni i razem z ojcem próbuje dopaść dilerów narkotykowych.

Serial jest już dostępny na Netfliksie.

Jack Ryan

Serial inspirowany serią książek autorstwa Toma Clancy'ego. Analityk CIA Jack Ryan odkrywa listę podejrzanych transferów bankowych. Malwersacje finansowe okazują się być jedynie preludium olbrzymiej afery. Bohater rozpoczyna niebezpieczną grę z tajemniczym przeciwnikiem, której stawką jest bezpieczeństwo publiczne. Agencja przemierza całą Europę w poszukiwaniu przestępcy, który zawsze jest o krok przed funkcjonariuszami. A ten ponadto planuje atak terrorystyczny na amerykańskiej ziemi.

Serial można obejrzeć na Amazon Prime Video.

REKLAMA

A co poza tym?

W kinach można obejrzeć komedię romantyczną Bajecznie bogaci Azjaci. Nie brakuje także nowych odcinków popularnych seriali; Netflix kusi Zadzwoń do Saula, a HBO GO finałem Ostrych przedmiotów oraz nowymi epizodami Graczy i Castle Rock. Z kolei w sobotę o 20:10 Polsat proponuje film dla całej rodziny - Vaiana: Skarb oceanu. O 21:00 na Polsat Film można zobaczyć 2012, a na TVN Fabuła Pearl Harbor. W niedzielę natomiast o 20:00 TVN wyświetli Moje córki krowy, a TVN Siedem Harry'ego Pottera i Kamień Filozoficzny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA