REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Deadpool, Trzynaście powodów i nowe postapo od Netfliksa – co obejrzeć w ten weekend?

Weekend przed nami! Czas na dobry film lub serial. Do tego pogoda zachęca do spędzenia czasu przed telewizorem lub w kinie.

19.05.2018
10:46
Co obejrzeć 19 maja
REKLAMA
REKLAMA

W ten weekend mamy do wyboru szeroką gamę filmów. Jest długo wyczekiwana adaptacja komiksów, australijskie postapo czy francuska komedia. Do tego nowe odcinki znanych i lubianych seriali, a w jednym przypadku od razu cały sezon. Z pewnością jest w czym wybierać.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

Po dokonaniu zemsty na Francisie Wade Wilson wiedzie w miarę spokojne życie najemnika, a jego związek z Vanessą kwitnie. Wszystko wywraca się jednak do góry nogami, gdy Deadpool poznaje młodego mutanta – Firefista. Nie do końca panujący nad swoimi mocami nastolatek ścigany jest przez Cable’a – tajemniczego superżołnierza z przyszłości. Wade postanawia chronić chłopaka przed potężnym przeciwnikiem. By to zrobić, musi skompletować drużynę X-Force.

Film Davida Leitcha można już oglądać w kinach.

Australijski thriller w klimacie postapo z Martinem Freemanem w głównej roli. Po wybuchu epidemii, która przemienia ludzi w żądne krwi stwory, Andy i Kay trzymają się z dala od resztek cywilizacji, by opiekować się swoją córeczką Rosie. Życie na uboczu nie chroni ich jednak przed atakiem, w którym kobieta ginie, a Andy zostaje zarażony. Mężczyzna podejmuje próbę znalezienia swojemu dziecku nowego opiekuna, zanim choroba zmieni go w bestię. Jedynym wyjściem wydaje się być plemię Aborygenów, które jednak nie jest pozytywnie nastawione do nosicieli wirusa.

Film Bena Howlinga i Yolandy Ramke jest już dostępny na Netfliksie.

Kontynuacja historii samobójstwa Hannah Baker, która przed odebraniem sobie życia nagrała kasety z wyjaśnieniem swojej decyzji i wskazaniem winnych. W nowych odcinkach także pojawią się materiały audio, choć większą rolę mają odegrać fotografie. Na zdjęciach z Polaroida kryć się będzie prawda na temat śmierci dziewczyny i osoby, która dręczy innych nastolatków. Tą zagadką ponownie zajmie się znany widzom Clay Jensen.

Nowe odcinki serialu można już oglądać w Netfliksie.

Nowy miniserial, będący koprodukcją Showtime i Sky Atlantic. Benedict Cumberbatch gra tytułowego bohatera, który może pochwalić się sukcesami niemal na każdym polu. Nie musi martwić się o pieniądze, a kobiety go uwielbiają. Od małego przyzwyczajony był do bogactwa, choć dzieciństwo wywołało u niego traumę, za którą odpowiedzialny jest despotyczny ojciec i wycofana matka. Nie mogąc poradzić sobie z przeszłością, Patrick popada w uzależnienie od alkoholu i narkotyków.

Pierwszy odcinek jest już dostępny w HBO GO.

Nowa adaptacja dystopijnej powieści Raya Bradbury’ego. W przyszłości zakazane jest posiadanie i czytanie jakichkolwiek książek. Głównym obowiązkiem straży pożarnej jest palenie literatury, wypartej przez interaktywną telewizję. Strażak Guy Montag nie widzi sensu w tym niszczeniu i zaczyna kwestionować istniejący porządek. Jednocześnie poznaje środowisko rebeliantów, które w celu zachowania treści książek uczy się ich na pamięć.

Film Ramina Bahraniego można obejrzeć 20 maja o 20:10 na HBO lub za pomocą HBO GO.

Nasze najlepsze wesele

Nowy film twórców Nietykalnych. Max od 30 lat pracuje jako organizator wesel. Pewnego dnia przyjmuje kolejne zlecenie; ma przygotować ceremonię Pierre’a i Heleny, którzy chcą się pobrać w malowniczym zamku. Bohater kompletuje profesjonalną ekipę i osobiście czuwa nad każdym aspektem ślubu. Niestety, na skutek nieprzewidzianych wydarzeń, całe wydarzenie powoli zamienia się w katastrofę. Max jakimś cudem musi opanować sytuację.

Film Oliviera Nakache i Erika Toledano można już oglądać w kinach.

REKLAMA

A co poza tym?

HBO GO ma dla swoich abonentów nowe odcinki Westworld, Doliny Krzemowej czy Kryptonu, a także finał 1. sezonu Barry’ego. Z kolei Showmax kusi nowymi epizodami Ucha prezesa, Agentów T.A.R.C.Z.Y. i Opowieści podręcznej. Ciekawą ofertę mają także stacje telewizyjne. W sobotę o 18:10 Polsat Film wyemituje Więźnia labiryntu. Próby ognia, a o 21:00 Need for Speed. O tej samej porze TVN Fabuła będzie nadawać Harry’ego Pottera i Insygnia Śmierci. Część I. Z kolei w niedzielę HBO o 15:55 proponuje maraton z obiema częściami Strażników Galaktyki. Na fanów animacji czeka Epoka lodowcowa 3, którą Polsat wyemituje w sobotę o 20:05. Natomiast w niedzielę o 7:45 na HBO rozpocznie się nadawanie wszystkich trzech części Toy Story.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA