REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Wirtualna rzeczywistość, Lara Croft i Dom z papieru - co obejrzeć w ten weekend?

Tym razem tydzień pracy był nieco krótszy, co nie znaczy, że mniej męczący. Najlepiej odbić to sobie dobrym filmem lub wciągającym serialem. Poniższe propozycje powinny umilić rozpoczynający się weekend.

06.04.2018
16:08
Tomb Raider drugi zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

Kina nadrabiają zaległości z zeszłego tygodnia i kuszą widzów szeroką ofertą - na srebrnym ekranie zobaczymy zarówno kino akcji, jak i dramaty obyczajowe. Z kolei platformy streamingowe oferują nowe odcinki popularnych seriali lub całkiem nowe, interesujące produkcje. Nie zawodzą również stacje telewizyjne.

Najlepsze filmy, seriale i programy - co obejrzeć w ten weekend?

W niedalekiej przyszłości praktycznie wszystkie międzyludzkie interakcje zanikają. Większość kontaktów odbywa się za pomocą OASIS, czyli pełnej przygód wirtualnej rzeczywistości. Pewnego dnia James Halliday, twórca uniwersum, organizuje konkurs na swojego następcę. By zwyciężyć, gracze muszą odnaleźć ukrytego easter egga. Do rywalizacji staje Wade Watts, który wraz z przyjaciółmi odkrywa, że OASIS grozi niebezpieczeństwo.

Film Stevena Spielberga można już oglądać w kinach.

Dom z papieru - 2 część

Druga część hiszpańskiego serialu Netfliksa, który pod koniec ubiegłego roku zrobił furorę. Berlin, Tokio, Rio i reszta grupy wciąż przebywają w mennicy, gdzie powoli tracą kontrolę nad zakładnikami. Do tego policja znalazła ich bazę, w której znajdują się wszystkie plany i szczegóły napadu. To może uniemożliwić im bezpieczne wyjście.

Nowe odcinki serialu są już dostępne na Netfliksie.

Twarz

Film nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie. Podczas pracy na budowie Jacek ulega poważnemu wypadkowi, w wyniku którego jego twarz zostaje oszpecona. Jedynym ratunkiem jest nowatorski przeszczep. Po operacji wraca w rodzinne strony, jednak to już nie jest jego dom. Ludzie nie wiedzą bowiem jak go traktować. Mężczyzna staje się dla nich kimś obcym.

Film Małgorzaty Szumowskiej można już oglądać w kinach.

Pewnego dnia na plaży w rybackim miasteczku w Oregonie znalezieni zostają uchodźcy. Jak się okazuje, przybysze pochodzą z przyszłości, w której Ameryka ogarnięta jest wojną. Razem z nimi do spokojnej nadmorskiej miejscowości docierają problemy i choroby nieznane we współczesnym świecie. To generuje konflikt wśród społeczności, której część chce pomóc potrzebującym, a pozostali żądają odizolowania uchodźców. Tymczasem policja rozpoczyna śledztwo w sprawie ich przybycia.

Pierwszy odcinek serialu jest już dostępny na Showmaksie.

Nowa ekranizacja popularnej serii gier wideo. 21-letnia Lara Croft to niepokorna i pewna siebie kobieta. Pragnie odnaleźć ojca, który przed laty zniknął z jej życia. Bohaterka rozpoczyna poszukiwania, udając się w ostatnie znane miejsce jego pobytu. Trop prowadzi ją do starożytnego grobowca na jednej z japońskich wysp. Tam będzie musiała zmierzyć się nie tylko z niebezpieczeństwami wyprawy, ale także z własnymi lękami.

Film Roara Uthauga jest już wyświetlany w kinach.

REKLAMA

A co poza tym?

W HBO GO dostępne są nowe odcinki takich seriali, jak Barry, Trust, Dolina Krzemowa czy Tu i teraz. Netflix serwuje swoim abonentom najnowszą odsłonę Mojego następnego gościa nie trzeba przedstawiać, w którym gościem Davida Lettermana będzie Jay-Z. Z kolei w Showmaksie można obejrzeć najnowszy epizod Ucha prezesa. W piątek TVN funduje swoim widzom wieczór z sci-fi - o 20:00 zobaczymy Ant-Mana, a o 22:35 Tron: Dziedzictwo. W sobotę o 21:00 Polsat Film wyemituje najnowszą odsłonę Mission Impossible – Rogue Nation. W niedzielę o 21:30 na Canal+ swoją premierę będzie miał kolejny odcinek serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA