REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

James Franco, nawiedzony dom i Paradoks Cloverfield – co obejrzeć w weekend?

Weekend czas zacząć, a najlepiej zrobić to przy dobrym filmie. Te propozycje powinny pomóc wam w podjęciu decyzji, co warto obejrzeć.

09.02.2018
18:06
Co obejrzeć w weekend 9 lutego
REKLAMA
REKLAMA

Także i w tym tygodniu warto wybrać się do kina, odpalić serwis VOD, sięgnąć po pilota. Trzeba przyznać, że w ten weekend dominują horrory i szeroko pojęta fantastyka. Jednak te pozycje powinny spodobać się wszystkim amatorom filmów.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co warto obejrzeć w ten weekend?

Film oparty na prawdziwej historii Tommy’ego Wiseau. Bohater to początkujący aktor i reżyser, dla którego nie ma miejsca w Hollywood. Twórca postanawia jednak wcielać swoją pasję w życie i stworzyć film. Problem w tym, że zdaje się nie do końca wiedzieć na czym polega takie przedsięwzięcie. Wkrótce spotyka Grega Sestero, któremu oferuje rolę w powstającym dziele. Razem pracują nad The Room, który zostaje okrzyknięty najgorszym filmem w historii.

Obraz James Franco można oglądać w kinach od piątku 9 lutego.

Rytuał

Grupa przyjaciół z college’u postanawia powspominać dawne czasy i wybrać się na kilkudniową wycieczkę po górach. Gdy na szlaku jeden z nich skręca nogę, paczka postanawia skrócić drogę przez las. Rozbijają obóz, jednak przez całą noc chcą jak najszybciej opuścić to miejsce. Wkrótce przekonują się, że między drzewami kryje się coś mrocznego. Coś, co nie pozwoli im wyjść z lasu cało.

Gdy spotkaliśmy się pierwszy raz

Noah spędza cudowną noc z Avery – dziewczyną ze swoich marzeń. Ta jednak nie chce angażować się w poważny związek, czym łamie chłopakowi serce. Przez następne trzy lata zastanawia się, co w ich znajomości poszło nie tak. W końcu Noah otrzymuje szansę powrotu do przeszłości i naprawienia błędów. Magiczna budka fotograficzna przenosi go w czasie do wieczora, gdy poznał Avery.

Winchester. Dom duchów

Sarah w wyniku tragicznego wypadku traci męża i syna. Kobieta jest przekonana, że nawiedzają ją duchy osób zastrzelonych z powtarzalnego karabinu projektu jej małżonka – słynnego Winchestera. Zleca budowę ogromnej posiadłości, w której setki pomieszczeń i labirynt korytarzy mają posłużyć jako pułapka na zjawy. Rodzina jest zaniepokojona zachowaniem owdowiałej kobiety i prosi o pomoc renomowanego psychiatrę. Wkrótce okazuje się, że Sarah miała rację.

Horror braci Spierig wyświetlany jest w kinach od 9 lutego.

Paradoks Cloverfield

Jeszcze niedawno w grę wchodziło wyświetlanie filmu w kinach, a premierę planowano na kwiecień. Tymczasem kilka dni temu trzecia część serii sc-fi niespodziewanie zawitała w bibliotece Netfliksa. W niedalekiej przyszłości załoga statku kosmicznego stara się rozwiązać problemy energetyczne Ziemi. Zastosowana przez nich technologia ma jednak fatalne skutki. Planeta znika i naukowcy muszą przetrwać zdani wyłącznie na siebie.

A co poza tym?

W kinach można już oglądać Nowe oblicze Greya – adaptację trzeciej części niezwykle popularnej serii książek E.L. James. W piątek o 20:00 na TVN emitowany będzie Harry Potter i Książę Półkrwi, a o 20:20 na TVP Kultura Polowanie z Madsem Mikkelsenem. Sobota zainteresuje fanów komiksów – o 18:25 na Polsat Film można obejrzeć Spider-Mana 2, a o 20:10 na HBO Strażników Galaktyki vol. 2. W ten sam dzień na Showmaksie pojawi się nowy odcinek SNL Polska, w którym wystąpią Piotr Cyrwus i Krzysztof Zalewski. Z kolei w niedzielę TVN proponuje dwie odsłony Hobbita – Niezwykłą podróż o 13:35 i Pustkowie Smauga o 20:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA