REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nastoletni bunt, rosyjska agentka i bezwzględna łyżwiarka – co obejrzeć w ten weekend?

Nadszedł weekend, a wraz z nim nowe filmy, seriale i programy. Nie warto zwlekać i choć jedną z proponowanych pozycji obejrzeć od razu.

02.03.2018
20:23
Lady Bird recenzja
REKLAMA
REKLAMA

Kina, serwisy streamingowe i stacje telewizyjne jak zwykle próbują skusić nas do sprawdzenia swojej oferty. W natłoku informacji czasem ciężko się odnaleźć. Jednak poniższe propozycje powinny ułatwić wybór odpowiedniej produkcji.

Najlepsze filmy, seriale i programy – co obejrzeć w ten weekend?

Lady Bird

Nagrodzony dwoma Złotymi Globami film o dorastaniu. Christine „Lady Bird” MPherson jest uczennicą katolickiego liceum w kalifornijskim Sacramento. Dziewczyna o niczym nie marzy tak, jak o wyjeździe na jedną z uczelni na Wschodnim Wybrzeżu. Wie jednak, że z powodu sytuacji materialnej rodziny może nie zrealizować swoich planów. Nastolatka nieustannie buntuje się i spiera z twardo stąpającą po ziemi matką.

Film Grety Gerwig można oglądać w kinach od 2 marca.

Wygłodniali

Coś dla fanów horrorów, w których motorem napędowym jest zaraza zniewalająca część populacji. W małej, odludnej wiosce w północnym Quebeku dochodzi do dziwnych wydarzeń. Tubylcy tracą kontrolę nad swoimi ciałami i umysłami. Opanowani chęcią krzywdy swoich bliskich, zamieniają się w coś podobnego do zombie. Nie wszystkich dopada jednak tajemnicza przypadłość. Ocaleli ukrywają się w pobliskich lasach, poszukując tam innych nieskażonych grup.

Jestem najlepsza. Ja, Tonya

Tonya Harding słynie z ostrego temperamentu i kontrowersyjnego zachowania. Charakter nie przeszkadza jej jednak w sukcesach sportowych. Kobieta jest wicemistrzynią świata w łyżwiarstwie figurowym i jedną z głównych faworytek do medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer. Przeszkodzić jej w tym może rywalka z reprezentacji USA – Nancy Kerrigan. Gdy ta pada ofiarą brutalnego ataku, nikt nie podejrzewa, że stoi za nim właśnie Tonya.

Film Craiga Gillespiego jest wyświetlany w kinach od 2 marca.

Dziewczyny za kratami

Nowa seria dokumentalna o życiu osadzonych w więzieniach. Tym razem bohaterami nie będą seryjni zbrodniarze czy niesłusznie skazani. Twórcy przybliżą widzom rzeczywistość nastolatek, które z różnych powodów przebywają za kratami. Tworzą tam grupy i społeczności zaskakując przypominające te ze świata poza murami więzienia. Dziewczyny dopadają typowe dla ich wieku problemy, które w zamkniętej przestrzeni tylko przybierają na sile.

Dominika Egorova zostaje wcielona w szereg jaskółek - specjalnie wytrenowanych uwodzicielek, pracujących dla rosyjskich służb specjalnych. Jej ciało traktowane jest jako broń i środek zdobycia informacji. Kobieta robi wszystko, by w czasie szkolenia nie stracić własnej osobowości. Swoją postawą zwraca uwagę przełożonych, którzy przyznają jej specjalną misję. Dominika ma uwieść zajmującego się infiltracją rosyjskiego wywiadu agenta CIA. Między dwójką rodzi się uczucie.

Film Francisa Lawrence’a można oglądać w kinach od 2 marca.

REKLAMA

A co poza tym?

Jak co tydzień na abonentów Showmaksa w sobotę czeka nowy odcinek SNL Polska. W platformie jest także dostępny premierowy epizod serialu Nauki niezbyt ścisłe. Telewizyjna niedziela upłynie pod znakiem dobrego kina. O 18:35 na Polsat Film emitowany będzie film Poszukiwacza zaginionej Arki, a następnie Slumdog. Milioner z ulicy. O 21:30 na Canal+ można obejrzeć La La Land, a zaraz po nim Uciekaj!, który chwilę potem powalczy o Oscary. Ceremonię będzie można oglądać na tym samym kanale od 02:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA