REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. Seriale

Conchata Ferrell nie żyje. Berta z „Dwóch i pół” zmarła w wieku 77 lat

Conchata Ferrell była trzy razy nominowana do nagrody Emmy, w tym dwukrotnie za rolę w serialu „Dwóch i pół”, z której jest najlepiej znana. Aktorka miała 77 lat.

14.10.2020
10:03
Conchata Ferrell nie zyje smierc dwoch i pol
REKLAMA
REKLAMA

Jak podaje portal Deadline Conchata Farrell zmarła 12 października 2020 roku. Przyczyną śmierci były powikłania po przebytym zawale. Aktorka odeszła w wieku 77 lat w szpitalu w Sherman Oaks w otoczeniu swoich najbliższych. Według informacji z przywołanego źródła aktorka była pod opieką lekarzy od kilku miesięcy.

Nie były to pierwsze problemy ze zdrowiem Conchaty Ferrell. W zeszłym roku zdiagnozowano u niej infekcję nerek, ale dzięki szybkiej interwencji lekarzy udało się uniknąć nieszczęścia. W lutym natomiast media obiegły doniesienia, że udało jej się wygrać z chorobą i wyjść ze szpitala.

Conchata Ferrell największą sławę zdobyła dzięki roli gosposi Berty w sitcomie „Dwóch i pół”.

Za każdym razem, gdy pojawiała się na ekranie bawiła widzów do łez. Fani serialu pokochali jej postać za bezpretensjonalne podejście, humor i sposób w jaki radziła sobie zarówno z Charlie’im jak i Alanem. Jak podaje jej kolega z planu wcielający się w ostatniego wymienionego bohatera, jej zachowanie było jedynie wymysłem scenarzystów. W rzeczywistości aktorka była osobą ciepłą i wrażliwą.

Była przepięknym człowiekiem.
Gruboskórność Berty to jedynie wymysł scenarzystów. Ciepło i wrażliwość Chatty była jej prawdziwą siłą.
Płaczę za kobietą, za którą będę tęsknił i za radością jaką sprawiała tak wielu osobom – napisał na Twitterze Jon Cryer.

Koleżankę z planu pożegnał na Twitterze również Charlie Sheen:

Absolutnie kochana, prawdziwy zawodowiec, szczera przyjaciółka, szokująca i bolesna strata. Berta, twoje dbanie o dom pozostawiało wiele do życzenia, ale podejście do ludzi było doskonałe.

REKLAMA

Chociaż wcielanie się w postać Berty przyniosło jej największą popularność i dwie nominacje do nagrody Emmy (trzecią otrzymała w 1992 roku za występ w „Prawnikach z Miasta Aniołów”), jej filmografia jest o wiele dłuższa. W czasie wieloletniej kariery zagrała w kilkudziesięciu filmach i serialach. Na wielkim ekranie mogliśmy ją zobaczyć w „Edwardzie Nożycorękim”, „Prawdziwym romansie” czy „Erin Brokovich”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA