REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tom Hanks nauczy was optymizmu. Dziś premiera „Cóż za piękny dzień” na HBO GO

Tom Hanks ze śpiewem i uśmiechem na ustach uczy cynicznego dziennikarza optymizmu. „Cóż za piękny dzień” napełni was pozytywną energią i pozwoli stawić czoła otaczającej szarości. Film z ulubieńcem publiczności od dziś na HBO GO, a wieczorem w telewizji.

22.11.2020
12:00
tom hanks coz za piekny dzien hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Z pewnością każdemu z nas z łatwością przyjdzie utożsamić się z Lloydem Vogelem. Sfrustrowany i cyniczny dziennikarz utknął bowiem w spirali pesymizmu i irytacji. Wszystko jednak zmienia się, kiedy poznaje Freda Rogersa. Szef każe reporterowi przeprowadzić wywiad z gwiazdą programu dla dzieci. Główny bohater, co prawda niechętnie, wybierze się na plan popularnego wśród młodych widzów show. I zrozumie, że odrobina uśmiechu i optymizmu może zmienić całe życie.

Fabuła „Cóż za piękny dzień” brzmi abstrakcyjnie i naiwnie?

Być może. Weźmy jednak pod uwagę, że opowieść została oparta na prawdziwej historii niezwykłej przyjaźni dziennikarza Toma Junoda z prezenterem Fredem Rogersem. Posiłkując się ich losami, Marielle Heller zdecydowała się stworzyć ciepły film o sile optymizmu górującego nad cynizmem i zwalczaniu toksycznych zachowań. Wszystko to zostało podane z lekkością i wyczuciem.

Chociaż cały czas zachowuje powagę, reżyserka nasącza swoją opowieść dziecięcą naiwnością. W żadnym wypadku nie przeszkadza to podczas seansu. Raczej uwodzi pozytywną atmosferą, która przyprawi o uśmiech na ustach nawet największego gbura na naszej planecie. Dzieje się tak, głównie ze względu na aktora wcielającego się we Freda Rogersa. Bo kto jak nie Tom Hanks mógłby uczyć nas optymizmu?

Hanks już wielokrotnie był oskarżany o bycie wyjątkowo miłym.

Aktor znany m.in. z roli Forresta Gumpa buduje swoje emploi na byciu wzorem uprzejmości. Publiczność go uwielbia, bo – w przeciwieństwie do innych gwiazd – nie bywa uczestnikiem hollywoodzkich skandali. Zamiast tego zawsze uwodzi swoim uśmiechem, poczuciem humoru i radosnym usposobieniem. Ma na swoim koncie niemal 60 ról filmowych i serialowych. W każdej z nich sprawdza się znakomicie.

REKLAMA

„Cóż za piękny dzień” już dostępne na HBO GO. Film zostanie też wyemitowany w HBO o 20:10.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA