REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pora wrócić na ring. Creed 2 na pierwszym zwiastunie i z datą premiery

Wczoraj do sieci trafił plakat, a dzisiaj pierwszy zwiastun. Wiemy już, jak wypada Michael B. Jordan na trailerze Creed 2. Poznaliśmy też datę premiery nadchodzącego filmu.

20.06.2018
17:04
creed 2 trailer data premiery
REKLAMA
REKLAMA

Wydany w 2015 roku film Creed: Narodziny legendy, będący kontynuacją cyklu Rocky, okazał się niemałym sukcesem. Opowieść o młodym bokserze, który podobnie jak kultowy Rocky Balboa poszukuje wyzwania oraz sławy, została doceniona przez widzów i krytyków. Sylvester Stallone powracający po latach jako Rocky dostał nawet Złoty Glob za najlepszą rolę drugoplanową.

Stallone nie jest jednak gwiazdą serii Creed.

Ustąpił miejsca młodemu pokoleniu, którego przedstawicielem jest Michael B. Jordan. Aktor ponownie zagra tytułowego bohatera, a na jego drodze stanie w kolejnej odsłonie cyklu Viktor Drago - syn Ivana Drago, w którego w filmie Rocky IV wcielił się Dolph Lundgren.

Życie Adonisa Creeda stało się sztuką szukania balansu. Pomiędzy osobistymi zobowiązaniami i treningiem przed kolejną dużą walką, musi zmierzyć się z wyzwaniem, jakie niesie za sobą życie. Staje naprzeciw wroga mającego związek z przeszłością jego rodziny, co tylko dodaje kolorytu nadchodzącemu pojedynkowi.

Rocky Balboa trwa jednak przy jego boku, aczkolwiek obaj panowie będą musieli skonfrontować łączące ich dziedzictwo, odpowiedzieć sobie na pytanie, o co warto walczyć i odkryć, że nie ma nic ważniejszego od rodziny. Creed 2 jest powrotem do podstaw, pozwala ponownie odkryć, co tak naprawdę czyni czempionem. Przypomina, że nieważne, gdzie człowiek się uda, nie ucieknie swojej historii - oficjalny opis filmu Creed 2 (tłum. wł.)

Wraz z aktorem nie powróci natomiast reżyser. Pierwszą część Creed stworzył Ryan Coogler, który potem pracował z Jordanem przy Czarnej Panterze. Stallone myślał nad zajęciem jego miejsca, ale za sequel odpowiadać będzie jednak Steven Caple Jr.

REKLAMA

Creed 2 trafi na ekrany kin 21 listopada.

Oczywiście nie ma pewności, że tego dnia film zobaczymy w Polsce, bo data dotyczy rynku amerykańskiego. Brytyjski kanał Warner Bros. w serwisie YouTube podaje z kolei 30 listopada. Pozostaje trzymać kciuki za polskiego dystrybutora, by nie kazał polskim fanom na Creed 2 zbyt długo czekać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA