REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Sylvester Stallone nie stanie za sterami filmu Creed 2. Produkcja dostanie nowego reżysera

Sylvester Stallone zrezygnował z reżyserowania spin offu Rocky'ego. Aktor przekazał stery produkcji młodemu twórcy. Stallone nie rezygnuje jednak ze swojego udziału w filmie. 

12.12.2017
11:28
Sylvester Stallone Creed
REKLAMA
REKLAMA

Jakiś czas temu zrobiło się głośno wokół powstania nowej części filmu Creed. A wszystko to za sprawą wpisu Stallone’a na Instagramie, w którym wyrażał swoją chęć wyreżyserowania sequelu filmu. Na światło dzienne wyszła jednak informacja, że słynny aktor po długich rozmowach z producentami filmu oraz odtwórcą głównej roli – Michaelem B. Jordanem, postanowił zrezygnować ze sprawowania tej funkcji.

Stallone postanowił skupić się na roli odtwórcy i wraz z ekipą filmu wybrał nowego kandydata na reżysera.

O wyborze nowego twórcy poinformował fanów sam Jordan poprzez swoje konto na Twitterze:

Za sterami Creed 2 ma stanąć Steve Caple Jr., doceniony Czarną Szpulą za swój debiut scenariuszowy. Młody reżyser ma tym samym nie lada wyzwanie, musi sprostać wysoko ustawionej przez Ryana Cooglera poprzeczce. Reżyser pierwszej części przygód Adonisa „Donniego” Johnsona i Rocky'ego Balboa zdołał wytworzyć niesamowitą, dramatyczną historię przezwyciężania trudności i dążenia do celu. Creed: Narodziny legendy przedstawia bowiem perypetie nieślubnego syna największego rywala Rocky'ego, Apollo Creeda. Uzdolniony Donnie prosi o pomoc Rocky’ego, aby ten stworzył z niego legendę boksu. To także nowy rozdział w życiu Balboa, który zajął się prowadzeniem włoskiej restauracji.

Creed class="wp-image-89976"

Coogler prawdopodobnie będzie miał swój znaczący udział w najnowszej produkcji. Według doniesień ma on zostać producentem wykonawczym Creed 2, choć na razie umowa nie została jeszcze podpisana.

Stallone także odegra kluczową rolę w nowej produkcji. Aktor jest bowiem twórcą scenariusza do Creed 2, a jego postać ponownie pojawi się na ekranie. Do produkcji dołączy również Tessa Thompson oraz Michael B. Jordan w roli głównej.

Caple nie kryje ekscytacji związanej z nowym przedsięwzięciem.

Reżyser niezwykle pochlebnie wyraża się na temat produkcji i jego członków.

To niezwykły zaszczyt być częścią tak kultowej serii i pracy z tak wspaniałymi osobami. Mike, Sly i Tessa są wyjątkowo utalentowani i wnoszą coś specjalnego do dzisiejszej kultury. Nie mogę się doczekać, aby dołączyć do rodziny i kontynuować to dzieło – komentował Caple.

REKLAMA

Nowa część przygód Donniego skupi się na losach bohatera na ringu i poza nim. Istotnym wątkiem będzie szlifowanie talentu i dążenie do zdobycia tytułu mistrza, a także problemy rodzinne młodego boksera.

Zdjęcia do filmu rozpoczną się w marcu w Filadelfii. Premiera Creed 2 zaplanowana jest na listopad 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA