REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Cyfrowa waluta od Insane Clown Posse

Znacie bitcony - żeby ich nie znać, trzeba było być uwięzionym na bezludnej wyspie przez ostatnich kilka lat, jak Robinson Crusoe. Część z Was zapewne zna też Insane Clown Posse - rapowo-rockową grupę z Detroit, niegdysiejszych największych rywali Eminema, znaną z masek demonicznych clownów, jakie noszą zarówno członkowie zespołu, jak i ich fani… Czy może raczej "wyznawcy", zwani Juggalos. Teraz będą mieć oni swoją własną, cyfrową walutę.

11.04.2014
9:28
Cyfrowa waluta od Insane Clown Posse
REKLAMA

Przedsiębiorczy Juggalo, ukrywający się pod pseudonimem Papa Nutt, stworzył walutę o dość enigmatycznej nazwie JuggaloCoin (JUG). Ma ona posłużyć do opłacania transakcji na "najrozmaitsze dobra i usługi", również podczas zbliżającego się festiwalu-zjazdu fanów zespołu, Gathering of Juggalos. Jak mówi sam twórca "Natykacie się na informacje o nowych walutach codziennie. Większość z nich jest bez sensu - ostatnio ktoś próbował wprowadzić na rynek CableCoin, walutę do kupowania komputerowych kabli. Absurd i bzdura. Nasza moneta jest kompletnie inna".

REKLAMA

Nutt ma nadzieję, że wprowadzona przez niego moneta zostanie z entuzjazmem zaadoptowana przez całą społeczność fanów zespołu. Jako jedno z zastosowań widzi kupowanie gadżetów związanych z Insane Clown Posse, płyt artystów związanych z ich wytwórnia Psychopatic Records, oraz wszelkie inne możliwe zastosowania, jakie tylko można sobie wyobrazić, i jakie są bliskie sercu słuchaczy ICP. Jak jednak sam dodaje: "Nie, nie możecie kupować za to nielegalnych rzeczy. Pewnie pomyślicie, że to taki legalny dupochron, ale mówię całkiem serio. Wykorzystajcie do tego lepiej amerykańskie dolary".

REKLAMA

Czy faktycznie coś z tej - ekhm - monety wyjdzie? Osobiście wątpię, rynek zbytu wydaje się dość niszowy - choć zapewne będzie to miły ukłon w stronę wielbicieli Insane Clown Posse. Co ciekawe, sam zespół podobno nic nie wie o całym projekcie, i nie jest z nim ani trochę związany. Oficjalna witryna tego dziwacznego przedsięwzięcia znajduje się na http://juggalocoin.org/, a w chwili pisania kurs wynosił 0.1 bitcoina (ok. 117 zł) za 2170 JuggaloCoinów, czyli 1 JuggaloCoin to 5 groszy. Powodzenia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA