REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Nadchodzi Czarna Pantera. Film o superbohaterze Marvela obejrzysz już w HBO GO

Jeden z najgłośniejszych obrazów Marvela ostatnich lat wreszcie trafił do VoD. Od dzisiaj film Czarna Pantera dostępny jest w HBO GO.

14.10.2018
11:10
czarna pantera w hbo go
REKLAMA
REKLAMA

Trudno powiedzieć, czy to najlepszy film ze stajni Marvela, ale z pewnością to jeden z tych najgłośniejszych. Nie tylko wywołał prawdziwe poruszenie społeczne w Stanach Zjednoczonych, ale również sprzedaż biletów nie była powodem do wstydu dla twórców.

Fabuła Czarnej Pantery opowiada o T'Challi, królu afrykańskiego państwa - Wakandy. Historia opiera się o podróż, jaką musi odbyć bohater, zanim będzie godny tronu. Niby opowieść zaczyna się, gdy bohater już włada zaawansowanym technologicznie państwem, ale szybko się przekona, że władza nie jest mu dana na zawsze. W roli jego przeciwnika Erik Killmonger - zagrał go bardzo udanie Michael B. Jordan. Główny antagonista to jeden z jaśniejszych punktów filmu. Nie dość, że jego motywacje wydają się jasne i klarowne, to jeszcze wydaje się, że przewyższa tytułowego bohatera sprytem, doświadczeniem i sprawnością bojową.

Oczywiście film Ryana Cooglera nie jest obrazem idealnym. Do jego największych wad zaliczyć można niezbyt satysfakcjonujący finał i fakt, że sam T'Challa nie jest najciekawiej napisanym superbohaterem. Natomiast po drugiej stronie mamy świetne postacie drugoplanowe – bryluje tu zwłaszcza Shuri, w tej roli Letitia Wright. Dodatkowo całkiem niezłą kreację stworzył Andy Serkis. Wrażenie robi również to, jak Wakanda wygląda, a także naprawdę dobra muzyka.

REKLAMA

Czarna Pantera w HBO GO.

Od dzisiaj film możecie obejrzeć w HBO GO. Natomiast w HBO emisja odbędzie się 14.10 o 20:10 i następnego dnia o 14:25.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA