REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Zanosi się na nowy film Marvela. Czarna Wdowa dostaje scenarzystę

Na takie wiadomości czekaliśmy od lat. Film o przygodach Natashy Romanoff, znanej jako Czarna Wdowa, faktycznie może dojść do skutku. Marvel Studios znalazło autora scenariusza produkcji.

11.01.2018
10:05
Czarna Wdowa - film
REKLAMA
REKLAMA

Pochodząca z Rosji agentka S.H.I.E.L.D. pojawiła się po raz pierwszy w Marvel Cinematic Universe w 2010 roku w filmie Iron Man 2. W postać wcieliła się Scarlett Johansson, która zagrała superbohaterkę także dwóch ostatnich odsłonach Kapitana Ameryki i w obu dotychczasowych częściach Avengers. Natashę zobaczymy także w dwóch kontynuacjach ostatniego tytułu, z których pierwszy, zatytułowany Wojna bez granic, będzie można obejrzeć w kinach od 26 kwietnia tego roku. Jednak do tej pory agentka zawsze odgrywała co najwyżej drugoplanową rolę.

Teraz wreszcie może się to zmienić. Czarna Wdowa ma dostać swój własny film.

Według TheWrap Marvel Studios zatrudniło już scenarzystę. Pracą nad projektem ma się zająć Jac Schaffer. Autorka odpowiada m.in. za komediodramat TiMER oraz zeszłoroczną krótkometrażową animację Kraina lodu: Przygoda Olafa.

Od dłuższego czasu wielu fanów uniwersum domaga się, by agentka została wreszcie centralną postacią jakiegoś filmu. Od czasu debiutu Scarlett Johansson w roli Natashy Marvel wprowadził do serii filmów Thora czy Kapitana Amerykę, którzy dostali trzy solowe projekty. Nadzieje na Czarną Wdowę wzrastały zwłaszcza w ostatnich latach, gdy studio produkowało dzieła poświęcone zupełnie nowym bohaterom serii. Począwszy od 2015 roku corocznie do kin trafia tytuł z nową postacią w głównej roli. Do tego za niecały miesiąc swoją premierę ma Czarna Pantera, a w przyszłym roku obejrzymy Captain Marvel.

Czarna Wdowa class="wp-image-123922"

Najwyższy czas, by Czarna Wdowa wreszcie dostała swój własny film.

I nie chodzi tylko o jej długi staż w MCU, ale o charakter samej postaci. Wciąż niewiele wiadomo o przeszłości agentki Romanoff, a ten temat aż się prosi o rozwinięcie na ekranie. Nawet jeśli nie zobaczymy czasów, w których Natasha pracowała dla KGB, to na pewno ciekawie wypadłyby jej początki w S.H.I.E.L.D. Zwłaszcza u boku Hawkeye’a, który na swój własny obraz czeka niemal równie długo.

REKLAMA

Najbardziej prawdopodobne wydaje się jednak osadzenie akcji filmu w aktualnej linii czasowej. Wątpię, by projekt na tym ucierpiał; Czarna Wdowa jest świetnie wyszkolona w sztukach walki, a sceny akcji z jej udziałem zawsze są jednymi z najlepszych momentów. Jeśli projekt dojdzie do skutku, to trzeba będzie na niego trochę poczekać.

Marvel zapowiedział już siedem innych produkcji, z których sześć ma wyznaczoną datę premiery.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA