REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Miniserial „Czarnobyl” od HBO z pierwszym zwiastunem i datą premiery

Katastrofa elektrowni jądrowej w Czarnobylu to jedna z największych tragedii XX wieku. Nie dziwi zatem, że HBO postanowiło zrobić serial poświęcony temu wydarzeniu i pierwszych kilku godzinom po awarii. Wiemy, kiedy produkcja trafi do telewizji.

11.03.2019
20:47
czarnobyl hbo zwiastun
REKLAMA
REKLAMA

HBO nie tworzy może tylko seriali, co Netflix czy Disney+, ale pod względem ich jakości przeważnie nie ma sobie równych. Oczywiście najważniejszym z dzieł stacji jest „Gra o tron”, ale jej koniec jest już bliski. Na szczęście fani doskonałych seriali nie będą mieli na co narzekać, nawet po emisji ostatniego epizodu adaptacji książek George'a R.R. Martina.

Pośród przygotowywanych nowości HBO znalazł się mini-serial opowiadający o tragedii Czarnobyla. Pierwszy raz o produkcji usłyszeliśmy w marcu zeszłego roku. Zdjęcia do „Czarnobyla” były kręcone na Litwie. Obsada jest jednak absolutnie na poziomie światowym. W serialu zagrają Stellan Skarsgård, Emily Watson i Jared Harris. Ostatni z wymienionych aktorów wcieli się w protagonistę dzieła HBO, czyli naukowca wysłanego przez władze ZSRR do zbadania sprawy wypadku.

Czarnobyl HBO zwiastun - kiedy premiera?

Pięcioodcinkowa seria doczekała się pierwszego zwiastuna. Materiał najpierw pokazuje moment wybuchu reaktora numer 4 i reakcje mieszkańców Czarnobyla. Produkcja skupi się jednak przede wszystkim na wydarzeniach pierwszych dni po tym wydarzeniu. I walce ludzi z żywiołem, jakiego nigdy wcześniej nie widzieli. Ratowanie życia mieszkańców i pracowników okaże się jednak niezmiernie trudne w obliczu bezlitosnej komunistycznej władzy i jej aparatu propagandy. Całość została przygotowana w bardzo realistycznym stylu i ma poruszyć widzów do głębi.

REKLAMA

Okazuje się, że miniserial trafi na antenę HBO wcześniej niż wszyscy się spodziewali, bo już w maju. Produkcja z pewnością zainteresuje europejskich widzów stacji. W ostatnim czasie HBO ich całkiem rozpieszcza. Swoją premierę miały takie dzieła jak polskie „Ślepnąc od świateł” czy chorwacki „Sukces”. A na liście zapowiedzianych produkcji są jeszcze „Wataha”, a także 2. sezony „Wielkich kłamstewek” i „Killing Eve”. Będzie co oglądać.

„Czarnobyl” zadebiutuje na HBO i HBO GO 7 maja 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA