REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Czarodzieje" Leva Grossmana trafią na mały ekran

Telewizja Syfy zamówiła pełny, dwunastoodcinkowy sezon serialu na podstawie "Czarodziejów" - pierwszej części trylogii fantasy "Fillory" autorstwa Leva Grossmana.

05.05.2015
12:23
Czarodzieje Leva Grossmana trafią na mały ekran
REKLAMA
REKLAMA

Pilot serialu Syfy zamówiło jeszcze w grudniu minionego roku. Stacja musi być zadowolona z dotychczasowych rezultatów ekipy, w skład której wchodzą między innymi reżyser Mike Cahill oraz scenarzyści John McNamara i Sera Gamble, bowiem zdecydowała się od razu stworzyć pełny sezon. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się już latem tego roku.

czarodzieje
REKLAMA

"Czarodzieje" będą składać się w sumie z dwunastu odcinków, w których opowiedziana zostanie historia opisana przez Grossmana w pierwszej części trylogii. Jeżeli serial spotka się z pozytywnym odbiorem ze strony widzów i krytyków, w planach jest oczywiście przeniesienie na mały ekran kolejnych tomów.

"Czarodzieje" to historia nastolatka Quentina Coldwatera, miłośnika powieści fantasy, który pewnego dnia trafia do sekretnego i elitarnego uniwersytetu dla czarodziejów. Magia istnieje naprawdę, choć niewielu zwykłych śmiertelników jest tego świadomych. Kształcąc się na magika, Quentin odkrywa świat, w którym dobro i zło nie są czarno-białe, a z wielką mocą wiąże się wielka odpowiedzialność.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA