REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney zdradza szczegóły dotyczące Kapitan Marvel. Poznaliśmy czas akcji filmu

Chociaż do premiery kolejnego filmu z uniwersum MCU zostało relatywnie niewiele czasu, to produkcja wciąż jest owiana sporą tajemnicą. Niedawno jednak japońska strona Disneya ujawniła czas akcji Kapitan Marvel.

13.11.2018
9:19
czas akcji Kapitan Marvel
REKLAMA
REKLAMA

Produkcja jest pierwszą z uniwersum Marvela skupiającą się na superbohaterce. A ze względu na chyba już legendarne zakończenie Avengers: Wojny bez granic jest to także jeden z najbardziej oczekiwanych filmów z komiksowego świata. Fani od dłuższego czasu debatowali, kiedy właściwie ma miejsce akcja produkcji. Pewne było, że twórcy zabiorą swoich widzów gdzieś w przeszłość, w ostatnią dekadę minionego stulecia. Jednak jak na złość, konkretnych wiadomości było bardzo niewiele.

To zmieniło się kilka dni temu. Oficjalna japońska strona Disneya ujawniła nie tylko przybliżoną datę akcji, ale nawet wskazała konkretnie, że film będzie się rozgrywał w 1995 roku.

Fani szybko również dostrzegli, że wskazówek, które potwierdzają tę datę jest całe mnóstwo. Portal ScreenRant wskazał, że Brie Larson, wcielająca się w tytułową rolę Kapitan Marvel, ląduje w zwiastunie na sklepie Blockbuster Video. Logo sklepu jest jeszcze w starym stylu sprzed jego odświeżenia, które zostało przeprowadzone w 1996 roku. Kolejna scena znana ze zwiastuna pokazuje Larson w pociągu linii metra w Los Angeles. W tle widnieje mapa zielonej linii metra, która została otworzona w 1995 roku.

kapitan marvel trailer 2019 2 class="wp-image-202678"

Te informacje potwierdzają to, czego do tej pory musieliśmy się jedynie domyślać. Czas akcji Kapitan Marvel potwierdza, że film jest prequelem wcześniejszych produkcji z uniwersum MCU.

Co więcej z opisu zamieszczonego na japońskiej stronie Disneya można wywnioskować, że spodziewany obraz będzie sekretnymi narodzinami Avengersów. Miałaby na to wskazywać obecność młodego Nicka Fury’ego, który właśnie dzięki spotkaniu z Kapitan Marvel podjąłby się dzieła stworzenia Avengersów.

REKLAMA

Za reżyserię Kapitan Marvel odpowiadają Anna Boden i Ryan Fleck. Zobaczymy w niej między innymi Brie Larson w tytułowej roli Carol Danvers/Kapitan Marvel, Samuela L. Jacksona, Bena Mendelsohna, Jude’a Law, Gemmę Chan, Lee Pace’a, Clarka Gregga, Algenis Perez Soto, Rune Temte, McKennę Grace oraz Lashanę Lynch.

Kapitan Marvel wejdzie do polskich kin 8 marca 2019 roku na Dzień Kobiet.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA