REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Czas honoru - książka stworzona przez scenarzystę serialu tańsza o połowę

Czas honoru to powieść autorstwa Jarosława Sokoła, jednego z dwóch scenarzystów serialu o tym samym tytule. Dziś, zyskując miano e-booka tygodnia została przeceniona o 50%.

Akcja powieści rozgrywa się w roku 1941. Głównymi bohaterami Sokół uczynił Cichociemnych, żołnierzy Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej: Bronka, który przed wybuchem wojny był artystokratą, wiodącym żywot pączka w maśle, spokojny i dostatni, Janka oraz braci - Michała i Władka, różniących się od siebie pod niemal każdym względem. Misją wyszkolonych w Wielkiej Brytanii Polaków jest walka z niemieckim okupantem.

20.02.2013
8:08
Czas honoru - książka stworzona przez scenarzystę serialu tańsza o połowę
REKLAMA
REKLAMA

Wojna prowadzi do odczłowieczenia. Przymioty liczące się w codziennym, zwyczajnym życiu przestają odgrywać jakąkolwiek rolę. Stopniowo tym, co najważniejsze, jedyną stałą w życiu bohaterów staje się honor. Aż w końcu staje się wartością bezcenną.

Rozczarowani będą ci, którzy oczekują, że literacka wersja Czasu honoru stanowi wierną kopię telewizyjnej. Sam autor podkreśla, że zamysł napisania książki zrodził się wcześniej od idei nakręcenia serialu. Powieść została zmodyfikowana i uzupełniona o treści, których widzowie nie mieli okazji obejrzeć na swoich ekranach. Jest to więc pozycja godna polecenia przede wszystkim fanom popularnej ekranizacji. Jednkaże, jeśli nie koncentrować się na nieścisłościach, z pewnością zainteresuje także innych entuzjastów historii rozgrywających się w czasach wojennych.

REKLAMA

Serialowy Czas honoru na Vod.pl

Literacki Czas honoru na legimi.com - 19.95 zł

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA