REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Czego możemy oczekiwać w 3 sezonie "Twin Peaks"?

3 października David Lynch i Mark Frost publikują na Twitterze o tej samej godzinie identyczny post sugerujący (co teraz już wiemy) wielki powrót serialu "Twin Peaks". "Dear Twitter Friends: That gume you like is going to comeback in style" - ta wiadomość wywołała szał i trudno się temu dziwić. Legenda ma wrócić i wyjaśnić kilka tajemnic, które nawiedzają fanów dzieła Lyncha i Frosta od 23 lat. Czego więc możemy spodziewać się w (przyjmijmy dla uproszczenia) trzecim sezonie "Twin Peaks"?

07.10.2014
9:57
Czego możemy oczekiwać w 3 sezonie „Twin Peaks”?
REKLAMA

1. Co się stało z biednym Cooperem?

REKLAMA
twin peaks dale cooper


No właśnie, co się stało z agentem Cooperem? To drugie w kolejności najważniejsze pytanie prześladujące fanów Lyncha i serialu "Twin Peaks". Doskonale znamy zewnętrzną warstwę wydarzeń i śmiejącego się ironicznie Dale'a, to była ostatnia scena drugiego sezonu. Prawdziwa tortura, tak potężny cliffhanger, który nigdy nie został wyjaśniony! Możemy domyślać się w jaki sposób Bob wszedł w ciało śledczego, ale nie wiemy jakie wyrządził szkody i od jak dawna ukrywał się za materialną powłoką Coopera.

A co z dobrym Cooperem? Na to pytanie poniekąd dostajemy odpowiedź w filmie Twin Peaks: Fire Walk with Me, gdy Annie Blackburn pojawia się w wizji Laury. Dale jest wciąż uwięziony w Czarnej Chacie, lecz więcej na temat jego losu nie wiemy. Trzeba zatem czekać do trzeciego sezonu, tak jak Lynch i Frost obiecują.

2. Kto będzie Bobem?

bob twin peaks trzeci sezon

To jedno z pytań, na teraz chyba najtrudniej odpowiedzieć, ponieważ poszlak brak. Frank Silva - grający demonicznego Boba, który nawiedzał ciała innych - zmarł w 1995 roku. Ani David Lynch, ani Mark Frost nie ujawniają swojego planu dotyczącego postaci Boba. Czy zły duch jeszcze się pojawi? A jeżeli tak, to w jakiej formie i kto go zagra?

3. Jak się ma Annie?

annie twin peaks trzeci sezon

Cooper i Annie zostali odnalezieni w lesie, jednak poważniejsze obrażenie u dziewczyny wymagały hospitalizacji. Jednak co dalej? Czy zły Cooper dopadnie Annie? Uda jej się uciec? W końcu krwawa wizja Laury w "Twin Peaks: Fire Walk with Me" daje jasno do zrozumienia, że Annie spotkają okropieństwa, ale czy na pewno?

4. Widzimy się za 25 lat...

laura palmer trzeci sezon twin peaks

Słynne zdanie Laury Palmer powiedziane do Dale'a Coopera nawiedza fanów "Twin Peaks" w snach. W związku z ostatnimi doniesieniami można być prawie pewnym, że po 25 latach, czyli w 2016 roku kultowy serial wróci. Ale to wciąż nie kompletna odpowiedź na pytanie, co Laura Palmer miała na myśli. Czy Laura będzie z Dalem w Chacie bez możliwości ucieczki, czy wprost przeciwnie. Ta wiadomość oznacza uratowanie Dale'a i ostateczne wyjaśnienie przez niego sprawy zabójstwa Laury Palmer?

5. Jak się masz Leo?

leo twin peaks trzeci sezon

Leo Johnson większość drugiego sezonu spędził w stanie wegetatywnym, który nie pozwalał mu na czynny udział w wydarzeniach. A gdy stan Leo się poprawił, ten postanawia zaatakować Shelly i Bobbiego (którzy się nim opiekowali) , a gdy to się nie udaje ucieka do lasu i trafia do chaty Windoma Earle'a. Dla Leo Johnsona to spotkanie nie kończy się najlepiej, gdyż zostaje przez Earle'a uwięziony. Leo przyczynia się do uwolnienia Garlanda Briggsa, ale nie jest w stanie pomóc samemu sobie. Earl zastawia śmiercionośną pułapkę na Leo, przywiązując do jego zęba klatkę z tarantulami. Jeżeli Leo się poruszy, mechanizm spowoduje opadnięcie na jego głowę wkurzonych pająków. Sezon trzeci nigdy nie nastąpił, a my nigdy nie poznaliśmy losu Leo Johnsona. Pojawiały się jednak pogłoski, że miał być odnaleziony przez biuro Szeryfa Twin Peaks, ale gdy chciał coś powiedzieć poruszył klatkę i... Śmierć Leo nie została jednak nigdy potwierdzona, więc na odpowiedź musimy poczekać do trzeciego sezonu.

6. Czy James wróci do Twin Peaks?

james hurley twin peaks trzeci sezon

James po wyjeździe z Twin Peaks wpadł w niezłe kłopoty z powodu romansu z Evelyn Marsh. Gdy jednak udało mu się oczyścić z zarzutów zabójstw męża Marsh, postanawia wyruszyć w świat zostawiając za sobą mroczne miasteczko. Nigdy nie zostało powiedziane, że James Hurley wróci do Twin Peaks, ale obiecał Donnie Hayward, że po nią wróci więc...

7. Więcej Log Lady?

REKLAMA
log lady twin peaks trzeci sezon

Chociaż w miarę rozwoju serialu rola Log Lady traciła na znaczeniu, trudno zaprzeczyć, że ta postać aż prosi się o potraktowanie fair i "wskrzeszenie" w trzecim sezonie. Może ostatni raz Log Lady pomoże Cooperowi w komunikacji z Chatami?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA