REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Czerwona Seria, czyli literatura tylko dla dorosłych

Dziś w promocyjnej ofercie literatura, skierowana do tych czytelników, którzy nie kłopoczą się pruderią. Do 40% taniej nabyć można trzy książki o tematyce erotycznej.

Fantazje w trójkącie, Przeznaczona do gry oraz Przystań Posłuszeństwa wchodzą w skład Czerwonej Serii. Wystarczy jedno spojrzenie na tytuły oraz okładki objętych promocją pozycji, by klasyfikacja ta stała się w pełni zrozumiała. Książki te dalekie są od niewinności - zostały wręcz określone jako "skrzące erotyką". I trudno się z tym nie zgodzić. Choć zazwyczaj nie jest to erotyka subtelnie pobudzająca wyobraźnię.

27.02.2013
7:42
Czerwona Seria, czyli literatura tylko dla dorosłych
REKLAMA
REKLAMA

Fantazje w trójkącie to opowieść o kobiecie, która czuje się zaniedbywana przez swojego narzeczonego, Ryana. Kochanką mężczyzny jest praca. A potrzeby jego rzeczywistej partnerki, Jenny, nie maleją. Coraz bardziej sfrustrowanej kobiecie pozostaje świat fantazji. Czy wiecie już o czym główna bohaterka skrycie marzy najbardziej? Tak jest, o tytułowym trójkącie. Wie jednak, że na tego typu urozmaicenie nie może liczyć. Ogranicza się więc do rozmyślania o nich.

Aż, niespodziewanie, pewnego pięknego dnia w Ryanie budzi się płomień namiętności. Przynajmniej tak myśli Jenna. W efekcie, wykorzystując nagłą przemianę mężczyzny, para postanawia znaleźć ustronne miejsce. Tam marazm, który ogarniał kobietę od dłuższego czasu, zostaje przepędzony. Jenna jest wniebowzięta - i być może właśnie to sprawia, że nie zauważa, iż Ryan to nie Ryan, a niespodzianka! Jego brat bliźniak! Kobieta nie sprostała zadaniu rozpoznania swojego partnera (było ciemno, dawno nie widziała narzeczonego w sytuacji intymnej, no i ten buchający żar). Mimo to, niezrażona, postanawia obrócić tę niezręczną sytuację na swoją korzyść. Z powodzeniem uwodzi obydwu braci, zmierzając do realizacji najśmielszej spośród swoich fantazji.

Jeśli oczekujecie ambitnej fabuły lub choćby odrobiny realizmu, sięganie po tę książkę nie jest najlepszym pomysłem. Właściwie najgorszym z możliwych. Jeśli jednak wychodzicie z założenia, że nie do końca o to w erotykach chodzi, Fantazje w trójkącie mogą przypaść Wam do gustu. To książka o seksie i wyłącznie o nim. Niczego ponadto nie należy oczekiwać.

Na nieco więcej można liczyć w przypadku Przeznaczonej do gry. I tutaj pojawia się znudzona spokojnym, domowym życiem bohaterka, Alexandra. Jako szanowana pani doktor wyjeżdża do Sydney, by wygłosić cykl wykładów. Tam spotyka swojego kochanka z dawnych lat, Jeremy'ego. Kobieta szybko odkrywa, że były partner wciąż budzi w niej pasję. To oraz fakt, że jej uczucie do męża wypaliło się sprawia, że Alexandra z drążącym sercem przystaje na nietypową propozycję kochanka. Decyduje, że podda się całkowicie jego władzy na kolejne 48 godzin. Tak rozpoczyna się pełen erotyki eksperyment, w którym kobieta nie widzi i nie może mówić - może jedynie odczuwać.

Wydarzenia rozgrywające się w Przeznaczonej do gry cechuje przede wszystkim bardzo duża intensywność. Temat kontroli i związanych z nią niebezpieczeństw staje się tu osnową całej książki. Kobieta rezygnuje ze swojej wolności, w pełni oddaje się drugiej osobie i tylko dzięki temu może doświadczyć intensywniej, niż kiedykolwiek wcześniej. Uzależnienie, które wyzwala, rozkosz, ryzyko, zniewalająca siła uczuć, co do których miało się pewność, że już nie istnieją - wszystko to oraz mnóstwo śmiałych scen erotycznych składa się na omawianą pozycję. Spodoba się ona przede wszystkim paniom. Jeśli jednak już sama wzmianka o dwudniowej bezsilności głównej bohaterki Was odrzuca, po tej lekturze będziecie prawdopodobnie mocno zniesmaczone.

REKLAMA

Ostatnia z proponowanych książek to Przystań Posłuszeństwa. Natalie to kobieta piękna i ambitna, mimo to samotna. Choć bez trudu radzi sobie w życiu zawodowym, pomimo starań, nie potrafi zapanować nad swoim życiem prywatnym. Wciąż jest sama. W związku z tym decyduje się na weekendowy wyjazd do ekskluzywnego kurortu "Przystań". To dostępne tylko dla wybranych miejsce okazuje się być, w dużym uproszczeniu, erotycznym rajem, także dla skrępowanej początkowo Natalie. Pozycja zdecydowanie nie dla tych, którzy odczuwają zgorszenie na myśl o seksie innym, niż konwencjonalny.

Przedstawione powyżej książki są lekkie i odprężające. Ich przesłanie nie jest skomplikowane, lecz jeśli odbiorca zechce, może znaleźć w nich coś ponad barwne sceny tylko dla dorosłych. Wszystko zależy od nastawienia i oczekiwań. Jednak bez wątpienia bardziej wrażliwym czytelnikom pozostaje poczekać na kolejne promocje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA