REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

To koniec Daft Punk. Legendarny zespół ogłosił zakończenie działalności i przygotował pożegnalne wideo

W 1993 roku duet Daft Punk rozpoczął swoją muzyczną karierę, która przyniosła mu sześć nagród Grammy i szereg innych wyróżnień. Teraz po 28 latach wspólnego grania Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homen-Christo ogłosili koniec tego projektu. Na YouTubie opublikowano z tego powodu wideo zatytułowane „Epilogue”.

22.02.2021
17:32
daft punk koniec
REKLAMA
REKLAMA

Daft Punk to niezaprzeczalna ikona muzyki elektronicznej i jednocześnie duet, który na przestrzeni niemal trzech dekad cieszył się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Znani ze swojej medialnej skrytości i otaczającej ich aury tajemnicy Guy-Manuel de Homen-Christo oraz Thomas Bangalter dosyć niespodziewanie ogłosili dzisiaj koniec wspólnej kariery pod szyldem Daft Punk. Nie zrobili tego oczywiście w otwarty sposób, tylko za pomocą wideo pt. „Epilogue”.

Materiał opublikowany na platformie YouTube oraz oficjalnej stronie internetowej muzyków przedstawia obu ubranych w swoje kultowe skórzane kurtki i hełmy robotów. Przez niemal osiem minut obaj powoli przemierzają pustą okolicę w całkowitej ciszy. Następnie stają naprzeciw siebie i jeden z nich zdejmuje kurtkę, ukazując włącznik na plecach. Po przechyleniu wajchy zegar zaczyna odliczać 60 sekund, po których następuje samozniszczenie obserwowane przez drugiego z artystów (i widzów) w zwolnionym tempie.

Następnie z głośników leci wersja piosenki Touch z ostatniej płyty studyjnej Daft Punk i pojawia się grafika pokazujące złączone dłonie z podpisem „1993-2021”.

Co ciekawe, jak podaje portal Pitchfork przedstawione nagranie pochodzi z filmu „Electroma” nagranego przez Daft Punk w 2006 roku. Na koniec pożegnalnego filmiku widać samotną postać odchodzącą w stronę zachodzącego słońca, a w tle słuchać śpiewane przez chór słowa:

Hold on, if love is the answer, you're home.

REKLAMA

W amerykańskich mediach trwają obecnie dywagacje, czy „Epilogue” oznacza definitywny koniec kariery obu muzyków, finał ich współpracy, a może stanowi po prostu zapowiedź zupełnie nowego projektu. Sam film zdaje się sugerować kontynuowanie solowej kariery przez jednego z członków Daft Punk, ale trudno na ten temat nawet dywagować. Jedyne co wiemy na pewno, to że francuski duet zakończył wspólne granie jako Daft Punk. W rozmowie z portalem Variety potwierdziła to ich wieloletnia rzeczniczka prasowa Kathryn Frazier.

W trakcie 28 lat kariery Thomas Bangalter i Guy-Manuel de Homen-Christo nagrali 4 płyty studyjne. Największą popularnością cieszyły się krążki „Discovery” i „Random Access Memories”.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA