REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Przebierają się za mordercę. Sklepy walczą z plagą kostiumów Jeffreya Dahmera

Czy na waszej imprezie halloweenowej pojawi się ktoś przebrany za Jeffreya Dahmera z popularnego i kontrowersyjnego serialu platformy Netflix? Cyniczni internauci sprzedają co prawda przedmioty, które przydadzą się do stworzenia takiego kostiumu, ale walka z tym procederem już trwa.

20.10.2022
10:27
dahmer netflix kostium halloween
REKLAMA

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" z miejsca stał się hitem. Użytkownicy platformy Netflix na całym świecie w ciągu zaledwie czterech tygodni od premiery oglądali go przez 824 mln godzin. To drugi najlepszy wynik serialu anglojęzycznego w całej historii serwisu. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Chociażby polski oddział usługi w niezbyt przemyślany sposób odpowiadała na komentarze internautów w mediach społecznościowych. Wcześniej jednak produkcję skrytykowały już rodziny ofiar tytułowego mordercy.

"Dahmer" nie tylko naraził bliskich ofiar brutalnych praktyk zabójcy na ponowne przeżycie traumy, ale też gloryfikuje mordercę w sposób, w jaki nie powinno się tego robić. Dlatego w sieci można natknąć się na posty, wedle których część internautów zaczęła się ze zbrodniarzem utożsamiać.

REKLAMA

Dahmer - kostium mordercy z serialu Netflix hitem Halloween?

Mając na uwadze popularność serialu, wywołane kontrowersje możecie być pewni, że nawet w waszym najbliższym otoczeniu znalazłby się ktoś, kto - na poważnie lub w ramach trollingu - chciałby przebrać się za Dahmera z okazji zbliżającego się halloween. W końcu stworzenie takiego kostiumu nie należy do najtrudniejszych. W dodatku część przedsiębiorczych internautów postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom fanów serialu.

Na takim eBayu pojawiły się oferty sprzedaży charakterystycznych okularów, pomarańczowych kombinezonów, a nawet masek z podobizną Evana Petersa z "Dahmera". Platforma nie chce jednak zarabiać na tragedii ofiar mordercy, dlatego postanowiła z nimi walczyć.

Dahmer - Netflix

eBay zakazuje sprzedaży kostiumów Dahmera

Jak podaje GiantFreakinRobot, rzecznik eBaya zapewnia, że oferty sprzedaży jakichkolwiek przedmiotów, które mogą zostać wykorzystane do stworzenia kostiumu Dahmera są właśnie zdejmowane. Sprawa jest jednak dość świeża, więc zapewne wszystkich do tej pory nie udało się wyłapać.

REKLAMA

Platforma eBay nie jest jedyną, za pośrednictwem której można zakupić przedmioty powiązane z Dahmerem. Na Amazonie dostępne są artykuły z podobizną mordercy i napisem "jeśli nie możesz ich pokonać, zjedz ich" (If you can't beat' em eat' em"). Jak czytamy w przywołanym wyżej artykule, firma na razie nie skomentowała tej kwestii. Możliwe jednak, że zaraz zdejmie podobne oferty.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA