REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Chcesz wpaść w trans? Posłuchaj muzyki z nowego filmu Danny'ego Boyle'a

Danny Boyle nic już nie musi. Po „Trainspotting”, „Slumdog. Milioner z ulicy”, czy niezapomnianej „Niebiańskiej plaży”, można w ciemno stawiać na filmy przez niego wyreżyserowane. Boyle to reżyser tego rodzaju, który wierzy w widza i nie podsuwa mu pod oczy rozwiązania, nie prowadzi za rączkę. Do tego wybiera świetną muzykę. Nie wierzycie? Posłuchajcie.

05.06.2013
21:01
Trans
REKLAMA
REKLAMA

Boyle nie martwi się, że odbiorca polegnie na meandrach fabuły i wywali na pysk rozlewając wiadro pepsi i rozsypując kubeł popcornu. Reżyser ma szacunek do widza wypracowany jeszcze w czasach pracy na deskach Joint Stock Theatre Company i Royal Court Theatre-Upstairs. Bezpośredni kontrakt z odbiorcą i wieloletnia praktyka w teatrze sprawiła, że Boyle nie obawia się filmów trudnych i nie zabiega tak mocno o wielomilionową publiczność, która trawi filmową papkę w setkach multipleksów na całym świecie, a po pięciu minutach od napisów końcowych nie pamięta co to był za film.

Najnowszy obraz syna irlandzkich emigrantów trafi do polskich kin dosłownie na dniach (14 czerwca). „Trans” to mocno zakręcony thriller, który opiera się na trójkącie znakomitych aktorów: Vincencie Cassel, Jamesie McAvoy i pięknej Rosario Dawson. Rozgrywka między tą trójką to majstersztyk, ale to nie jest recenzja filmu. Boyle znany jest ze swojej skłonności do muzyki elektronicznej w odmianach trance, techno i house, a właśnie wczoraj premierę miała płytka zawierająca soundtrack z filmu. Większość z szesnastu kompozycji znajdujących się na albumie to dzieła zatrudnionego przez Boyle'a, Ricka Smitha z brytyjskiej grupy Underworld.

Smith napisał jedenaście utworów a pozostałe to kawałki takich wykonawców jak Moby, Unkle czy M People. Smith to ciekawy artysta, który zaczynał jeszcze w latach 80. ubiegłego wieku piosenkami ocierającymi się o rock i pop, ale ostatecznie mocno wpisał w techno, szczególnie świetnym albumem „Second Toughest in the Infants” i singlem "Born Slippy.NUXX", który trafił zresztą na ścieżkę filmu „Trainspotting”. Mariaż z muzyką filmową zaowocował natomiast dwoma albumami do „Breaking and Entering” oraz Sunshine”.

Soundtrack do „Transu” brzmi bardzo ciekawie. W tej chwili płytkę można kupić jedynie w Empiku, ale zapewne szybko pojawi się w Spotify i innych strumykach. Z czym mamy do czynienia? Rezultat jest taki jak film – hipnotyczny i dodatkowo przyjemnie drażniący rzęski w uszach. Poniżej dwa popularne kawałki, które wygrzebałem z Jutubka i jedna kompozycja Smitha, która dokumentnie mnie zauroczyła. Pełną listę utworów znajdziecie na samym dole. Oczywiście wszystkie kawałki są już na YT, więc można się z nimi zapoznać i delektować. Smacznego.

REKLAMA

1. Chanson D'Amour - Art & Dotty Todd
2. Bullet Cut - Rick Smith
3. Solomon - Rick Smith
4. Here It Comes - Emeli Sande & Rick Smith
5. Cannon Fall - Rick Smith
6. Sandman -Kirsty McGee
7. Raw Umber - Rick Smith
8. The Day - Moby
9. Santiago (101 Greatest Goals) Rick Smith
10. Hold My Hand - UNKLE
11. Bring It To Me - Rick Smith
12. Movin' On Up - M People
13. Soho Dim Sum - Rick Smith
14. You Knew - Rick Smith
15. The Heist - Rick Smith
16. Sandman (I'll be There) - Rosario Dawson & Rick Smith

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA