REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Najlepszy serial superbohaterski Netfliksa skasowany. Daredevil nie będzie już strzegł Hell's Kitchen

Netflix balansuje między wściekłością fanów a tworzeniem nowych potencjalnych hitów. Serwis właśnie ogłosił, że nie powstanie kolejny sezon Daredevila. Serial został skasowany, mimo świetnych recenzji trzeciej odsłony.

30.11.2018
10:11
Daredevil skasowany
REKLAMA
REKLAMA

Naprawdę mroczne czasy nastały dla fanów seriali Marvela. Po bezlitosnych cięciach, jakie spotykały Iron Fista i Luke’a Cage’a, przyszedł czas na pierwszy i chyba najbardziej ukochany przez fanów marvelowski serial od Netfliksa - Daredevil.

W oficjalnym komunikacie cytowanym przez portal Deadline czytamy:

Daredevil Marvela nie powróci z czwartym sezonem na Netfliksa. Jesteśmy bardzo dumni z ostatniego i finałowego sezonu serialu i mimo, że to bardzo bolesne dla fanów, czujemy, że lepiej jest zamknąć ten rozdział na wysokim poziomie. Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z Marvela, twórcy serialu Erikowi Olesonowi, scenarzystom, gwiazdorskiej ekipie i niesamowitej obsadzie włącznie z Charliem Coxem grającym samego Daredevila. Jesteśmy także wdzięczni fanom, którzy wspierali serial przez wszystkie lata.

Perspektywa braku kontynuacji w przypadku diabła z Hell’s Kitchen jest mocnym ruchem ze strony Netfliksa, aczkolwiek trudno mówić tutaj o jakimś kompletnym zaskoczeniu. Fani spodziewali się takiego scenariusza i dlatego chcieli rozpocząć internetową kampanię pod hashtagiem #RenewDaredevil. Niestety powyższa informacja ubiegła wielbicieli serialu o kilkanaście godzin.

Daredevil skasowany i co dalej?

O ile powyższa informacja zasmuciła lub nawet rozwścieczyła liczne grono fanów, to w oświadczeniu pojawiła się jedna, intrygująca informacja. Po druzgocącej decyzji pojawiło się także takie oświadczenie:

Mimo że serial na Netfliksie dobiegł końca, trzy powstałe sezony pozostaną na platformie przez następne lata. Jednocześnie postać Daredevila będzie żyła w przyszłych projektach Marvela.

To z kolei wskazuje na trochę inne podłoże kończenia marvelowskich seriali na Netfliksie, niż wyłącznie spadki oglądalności czy krytyka. Możliwe bowiem, że wszystko sprowadza się do ambitnych planów Disneya odnośnie swojej własnej platformy. Wiemy już od jakiegoś czasu, że Disney w związku z uruchamianiem własnego serwisu VoD zaczął wycofywać swoje produkcje z platformy sygnowanej czerwonym N. W świetle powyższego oświadczenia warto więc zastanowić się, czy przypadkiem wszystkie decyzje odnośnie marvelowskich seriali na Netfliksie nie wiążą się właśnie z faktem wygasania umowy pomiędzy platformą a Disneyem.

Daredevil skasowany class="wp-image-228023"

Czy istnieje jeszcze szansa dla superbohaterów?

Czas marvelowskich bohaterów na srebrnym ekranie Netfliksa zdaje się dobiegać końca. Na chwilę obecną ważą się jeszcze losy dwóch produkcji - seriali Jessica Jones oraz Punisher. Żadne oficjalne informacje na temat przyszłości tej dwójki nie zostały potwierdzone. Jednak ponownie nie będzie już chyba większym zaskoczeniem informacja o ich zakończeniu. Zwłaszcza, jeśli przypuszczenia dotyczące definitywnego rozwiązywania umów Disneya z Netfliksem okażą się prawdą.

REKLAMA

Bolesne rozstanie dwóch wielkich przedsiębiorstw może mieć jednak swoje plusy. Istnieje bowiem szansa, że co bardziej dochodowi bohaterowie, jak Daredevil, powrócą, tylko że już na platformie Disneya. Oczywiście dzisiaj są to jedynie dalekosiężne spekulacje, ale kto wie, może Marvel postanowi skorzystać z szansy własnego serwisu.

Wszystkie trzy sezony serialu Daredevil obejrzycie na Netfliksie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA