REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tęsknicie za „Dark”? Jego twórcy pracują nad nowym serialem dla Netfliksa

Baran bo Odar i Jantje Friese nie próżnują. Niedawno oglądaliśmy finał serialu „Dark”, tymczasem jego twórcy już siedli do pracy nad nowym projektem. „1899” ma być horrorem historycznym o grupie emigrantów podróżujących z Londynu do Nowego Jorku.

03.08.2020
12:10
dark nowy serial horror netflix 1899
REKLAMA
REKLAMA

Przed premierą „Dark” wiele osób myślało, że będzie to po prostu kolejna europejska produkcja Netfliksa, na którą można machnąć ręką po jednym czy dwóch odcinkach. Był to jednak błąd. Niemiecki serial z miejsca stał się hitem i podbił serca użytkowników platformy na całym świecie. Jego twórcy nie zadowalają się bowiem prostymi rozwiązaniami. Prowadzą swoją opowieść tak, abyśmy nie mogli oderwać się od ekranu, co chwilę zagęszczając atmosferę niepokoju. Grają niedomówieniami jak mało kto. Włodarze serwisu bardzo szybko więc zorientowali się, że warto ich mieć przy sobie.

Niedługo po premierze 1. sezonu reżyser Baran bo Odar i scenarzystka Jantje Friese podpisali z platformą wieloletni kontrakt na wyłączność. Twórcy „Dark” będą tworzyć dla serwisu kolejne seriale. Finał wspomnianej produkcji poznaliśmy całkiem niedawno, więc teraz nadszedł czas na następny projekt. A jak już wiadomo od jakiegoś czasu, będzie nim „1899”.

„1899” będzie horrorem historycznym

Kilka szczegółów dotyczących nowego projektu bo Odara i Friese poznaliśmy już w 2018 roku. Główni bohaterowie to grupa emigrantów podróżujących z Londynu do Nowego Jorku. Krótkie spojrzenie na fabułę może nasunąć wiele skojarzeń ze współczesnymi, niekoniecznie stojącymi na wysokim poziomie, przedstawicielami horroru science fiction.

Główni bohaterowie są sobie obcy i podróżują do nowego świata, licząc, że tam odnajdą upragnione szczęście. Po drodze trafią jednak na porzucony na środku oceanu statek. Od tamtej pory wszystko się zmieni, a oni będą musieli walczyć o przetrwanie.

Chcieliśmy prawdziwie europejskiego serialu ze zróżnicowaną, multinarodową obsadą. Centralnym tematem „1899” jest odpowiedź na pytanie, co łączy nas, a co dzieli w trudnych czasach kryzysu migracyjnego. I w jaki sposób strach może wpłynąć na agresję – powiedzieli w oficjalnym komunikacie twórcy i zarazem producenci serialu.

Prace nad scenariuszem „1899” już ruszyły

W swoich mediach społecznościowych Baran bo Odar podzielił się z fanami zdjęciem okładki powstającego właśnie scenariusza do serialu. Post opatrzył podpisem:

Ekscytujące! Kolejna podróż

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, kiedy zobaczymy efekt ich pracy, ale jesteśmy pewni, że jest na co czekać. Każdy, kto dał się wciągnąć w niezwykłą podróż w czasie z serialem „Dark” wie, że nowy serial Barana bo Odara i Jantje Friese nie będzie lekką, przyjemną i sztampową rozrywką. Czekają nas więc kolejne godziny obgryzania paznokci i prób odkrycia, dokąd twórcy nas prowadzą.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA