REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Twórcy serialu Dark robią horror w odcinkach. Netflix zabierze widzów do 1899 roku

Dark to jedna z najlepiej ocenianych europejskich produkcji Netfliksa. Twórcy serialu podpisali wieloletnią umowę na wyłączność z platformą. Właśnie ogłoszono, czego dotyczyć będzie ich najnowsze dzieło - serial 1899.

14.11.2018
16:21
netflix 1899
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy serial Dark trafił na platformę Netflix, niewiele osób spodziewało się, że będzie czymkolwiek więcej niż europejską wariacją na temat poruszany w popularnym Stranger Things. Tymczasem okazało się, że Dark jest jednym z najlepszych dzieł, jakie pojawiły się na platformie w ostatnich kilku latach. Serial zrobił ogromne wrażenie na widzach i z miejsca stał się hitem.

Dużą rozpoznawalnością zaczęli się także cieszyć twórcy Dark - reżyser Baran bo Odar i scenarzystka Jantje Friese. Para zdobyła tak wielkie zaufanie Netfliksa, że niedługo po premierze firma podpisała z nimi kilkuletnią umowę na tworzenie seriali na wyłączność. Pierwszą produkcją, która powstanie na bazie porozumienia między niemieckimi twórcami i szefami serwisu, będzie serial 1899.

1899 będzie horrorem historycznym o grupie emigrantów podróżujących z Londynu do Nowego Jorku.

1899 netflix class="wp-image-222296"
Od lewej: Baran bo Odar i Jantje Friese

Nowy serial bo Odara i Friese spróbuje w interesujący sposób opowiedzieć historię podejmowaną wielokrotnie w ostatnich latach przez horrory science fiction. Grupa obcych sobie ludzi podróżuje razem do nowego świata. Niespodziewany wypadek zmienia jednak zwyczajną podróż w walkę o przetrwanie. W wypadku 1899 bohaterami będą emigranci płynący statkiem parowym z Londynu do Stanów Zjednoczonych. Po drodze napotykają oni porzucony na środku oceanu statek. Od tego momentu wyprawa bohaterów nabiera zupełnie nowego znaczenia.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy 1899 trafi na Netfliksa. W produkcji wystąpi zróżnicowana grupa aktorów z różnych krajów Europy. Był to jeden z powodów, dla którego twórcy Dark zapragnęli zrealizować ten pomysł:

REKLAMA

Chcieliśmy prawdziwie europejskiego serialu ze zróżnicowaną, multinarodową obsadą. Centralnym tematem 1899 jest odpowiedź na pytanie, co łączy nas, a co dzieli w trudnych czasach kryzysu migracyjnego. I w jaki sposób strach może wpłynąć na agresję - powiedzieli w oficjalnym komunikacie twórcy i zarazem producenci serialu.

W międzyczasie przygotowań związanych z 1899 bo Odar i Friese pracują nad drugim sezonem Dark.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA