REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Finałowy sezon „Dark” ma widzom wiele do wyjaśnienia. Najważniejsze pytania przed premierą 3. serii

„Dark” to jeden z najpopularniejszych i najbardziej ekscytujących seriali platformy Netflix. Już dzisiaj pojawi się na niej finałowy zestaw odcinków niemieckiej produkcji. Czego przed jego nastaniem jeszcze nie wiemy i co scenarzyści muszą wyjaśnić, żeby zadowolić widzów? Przedstawiamy najważniejsze pytania przed finałem.

27.06.2020
8:00
dark sezon 3
REKLAMA
REKLAMA

Uwaga! Tekst zawiera spoilery dotyczące fabuły 2. sezonu „Dark”.

Liczba tajemnic związanych z „Dark” jest tak długa, że tak naprawdę nie byłoby możliwe zawarcie ich wszystkich w jednym tekście. Internet nie od dzisiaj żyje rozmaitymi teoriami związanymi z niemieckim serialem Netfliksa, część z nich okazała się prawdą, część już została odrzucona. Nadal nie brakuje jednak istotnych pytań, które krążą po głowie widzom w trakcie seansu. Poniżej przypominamy kilka najistotniejszych. Debiutujący dzisiaj finałowy sezon po prostu musi na nie odpowiedzieć.

Dark sezon 3 – najważniejsze pytania, na które musi odpowiedzieć finałowa seria:

Jaki jest prawdziwy plan Adama?

dark sezon 3

Znaczna część fabuły 2. sezonu „Dark” kręciła się wokół postaci tajemniczego Adama i jego rywalizacji z Klaudią. Scenarzyści niemieckiej produkcji dosyć szybko ujawnili przed widzami prawdziwą tożsamość lidera Sic Mundus Creatus Est. Okazało się, że to sam Jonas Kahnwald fizycznie zniszczony przez jakieś tajemnicze wydarzenie i psychicznie nastrojony na zdobycie władzy nad czasem. Adam na przestrzeni kolejnych odcinków sprawnie manipulował poczynaniami Jonasa, a w końcu doprowadził go na skraj załamania, zabijając Marthę.

Nadal tak naprawdę nie znamy dokładnych szczegółów planu mężczyzny. Mówi on co prawda młodszemu sobie, że chce zniszczyć boga, którego reprezentacją w naszym świecie jest nieuchronny czas. W jednym z późniejszych odcinków Noah zarzuca jednak Adamowi, że to nieprawda. A ponieważ postarzały Jonas kłamał w wielu istotnych sprawach, Noah zdaje się mieć rację. Pozostaje nam mieć nadzieję, że w 3. sezonie twórcy „Dark” nie będą nas długo trzymać w niepewności na temat planów Adama.

Czy Klaudia jest Białym Diabłem, a może stoi po stronie dobra?

dark sezon 3

W trakcie 2. serii liczba osób korzystających w różnych odcinkach z podróży w czasie zdecydowanie się powiększyła. Właściwie każdy ważny mieszkaniec Winden ma już za sobą wizytę w innym czasie lub przynajmniej wie o istnieniu takiej możliwości. Większość z nich ma jednak bardzo ograniczoną świadomość tego, o co tak naprawdę toczy się gra. Najstarszymi podróżnikami w czasie są bowiem Adam i Klaudia, którzy na przestrzeni 2. sezonu nawzajem przekazywali sobie wiedzę na ten temat poprzez rozmowę ze swoimi młodszymi wersjami.

Szczegóły ich rywalizacji nadal są jednak otoczone zasłoną tajemnicy. Klaudia określa siebie jako służebnicę jasności, która walczy z Adamem pragnącym doprowadzić do końca świata. Ale czy można jej ufać? W końcu przez wiele postaci jest nazywana Białym Diabłem i ma już na swoim koncie morderstwo. Czy jedynym celem kobiety jest stworzenie świata, w którym jej ojciec przeżywa ich feralne spotkanie w 1987 roku? A może chodzi o coś więcej? Na te pytanie finałowe odcinki „Dark” absolutnie muszą odpowiedzieć.

W jaki sposób powstały równoległe rzeczywistości?

dark sezon 3

Zdecydowanie największym zaskoczeniem poprzedniego sezonu było pojawienie się w ostatnich minutach Marthy z alternatywnej rzeczywistości. Ta decyzja scenarzystów wywołała spore poruszenie wśród fanów, ponieważ de facto zaprzeczała wszystkiemu, co zostało wcześniej ustalone na temat podróży w czasie. Jeszcze w 1. sezonie jeden z bohaterów „Dark” przedstawił naukowe podłoże tych zdarzeń na bazie mostu Einsteina-Rosena. Ta koncepcja podróży w czasie nie pozwala jednak na rodzenie się alternatywnych rzeczywistości (więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule poświęconym wehikułom czasu w „Dark”).

Wprowadzenie zupełnie nowego wątku dramatycznego w tak późnym momencie wydaje się więc problematyczne z więcej niż jednego powodu. Dlatego fabularne i naukowe wyjaśnienie przyczyn powstawania równoległych rzeczywistości (i możliwości podróżowania między nimi) wydaje się absolutnie niezbędne.

Dlaczego ocaleni przez Jonasa nastolatkowie zaczęli pracować dla Adama?

dark sezon 3

Co ważne, Adam nie działa sam. W trakcie swoich rozmaitych podróży po linii czasowej zdobył wielu popleczników i młodych sług, których mógł wykorzystywać dla swoich korzyści. Dużym zaskoczeniem dla sporej części widzów był jednak fakt, że wśród jego najwierniejszych towarzyszy są Magnus i Franziska ze współczesnego Winden (tylko znacznie starsi). Wiemy, że ta para została wraz z Bartoszem uratowana przez Jonasa w średnim wieku. Mężczyzna zapewniał jednak, że nigdy nie stanie się taki jak Adam.

REKLAMA

Kluczowym pytaniem jest więc, co ostatecznie popchnęło Kahnwalda do stania się lider Sic Mundus Creatus Est oraz dlaczego uratowani przez niego nastolatkowie z Winden postanowili pozostać przy jego boku. Jakiej katastrofy musieli być świadkami? Dlaczego nie wrócili do domu, skoro mają dostęp do wehikułu czasu?

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA