REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Jeśli boicie się, że Wiedźmin od Netfliksa będzie za mało słowiański, to Audioteka ma coś dla was

Chcieliście posłuchać nowocześnie przygotowanej opowieści osadzonej w słowiańskiej mitologii? Audioteka udostępniła właśnie Dary bogów, czyli swoją nową superprodukcję.

25.09.2018
14:15
dary bogow audioteka
REKLAMA
REKLAMA

Dary bogów od Audioteki to opowieść, która zabrać ma nas do świata słowiańskich bóstw. Składa się z 14 opowieści sięgających do czasów, gdy na Ziemi nie było jeszcze ludzi, a lądami i przestworzami władały mityczne istoty.

Posłuchajcie opowieści starego bajarza... Kiedy bogowie ciskali piorunami, rusałki tańczyły w księżycowym blasku, a krwiożercze zmory i wilkołaki pustoszyły ludzkie siedliska. Świadkiem owych przedwiecznych zdarzeń nie był żaden śmiertelnik. Nieśmiertelni przekazali opowieści o tych dniach najstarszym ludziom, a dziadowie i ojcowie swoim synom i wnukom. Tak właśnie, powtarzane z ust do ust, z pokolenia na pokolenie, przetrwały do dziś - tak swoją nową produkcję reklamuje Audioteka.

Superprodukcja, którą w uproszczeniu można by nazwać audiobookiem, trwa trochę ponad 10 godzin i zapowiada się naprawdę rewelacyjnie. Jest w tym zapewne zasługa doskonałej obsady. Rola narratora przypadła w udziale Wiktorowi Zborowskiemu, który snuje opowieść swoim niskim, dobitnym głosem.

W obsadzie znalazła się również Magdalena Cielecka, a także Jakub Wieczorek.

O rozmachu produkcji niech świadczy fakt, iż swoich głosów użyczyło w sumie 28 aktorów i aktorek (m.in. Jacek Król, Jakub Wieczorek, Marta Kurzak, Przemysław Stippa). Sama opowieść została napisana przez Witolda Jabłońskiego, który ma swoim koncie kilkanaście powieści w tym Uczeń czarnoksiężnika, Słowo i miecz, Ślepy demon. Sieciech. Reżyserem całego przedsięwzięcia jest Tomasz Robaczewski.

REKLAMA

Jest to doskonała propozycja dla tych, którzy odkryli w sobie nagłą miłość do słowiańszczyzny. Że akurat przypadkiem zbiegło się to z doniesieniami castingowymi związanymi z Wiedźminem od Netfliksa... cóż, biorę to za zbieg okoliczności.

Mnie produkcja „kupiła” w ciągu kilku pierwszych minut. Jeśli macie ochotę zapoznać się z Darami Bogów, pierwszej godziny możecie wysłuchać za darmo. Jeżeli zaś zdecydujecie się na zakup, to musicie wydać 32,90 zł, albo wykupić abonament AudiotekaPlus+, którego miesięczny koszt wyniesie was 19,90 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA