REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

DC chwali się filmami na 2022 rok. Kim są nowi bohaterowie z filmu "Black Adam"?

"Batman", "Black Adam", "Flash" i "Aquaman and the Lost Kingdom". Tak prezentują się cztery aktorskie filmy DC, które obejrzymy w kinach w 2022 roku. Wydawca wraz z wytwórnią Warner Bros. pochwalił się produkcjami w nowym zwiastunie pełnym nowych ujęć. Pokazano też postaci takie jak Hawkman i Doktor Fate. Kim są bohaterowie należący do Justice Society of America?

12.02.2022
12:03
dc filmy 2022 black adam doktor fate batman aquaman flash
REKLAMA

Do premiery pierwszego tegorocznego filmu DC pozostał niecały miesiąc. "Batman" zapowiada się na absolutny hit, co potwierdza opublikowany niedawno wycinek trzech minut ukazujących scenę pogrzebu. Rywalizacja z Marvelem nie zakończy się jednak tylko na produkcji poświęconej Mrocznemu Rycerzowi. DC w kolejnych miesiącach wypuści też filmy "Black Adam", "Flash" oraz "Aquaman and the Lost Kingdom". Wszystkie cztery tytuły zaprezentowano właśnie w teaserze "The World Needs Heroes".

Materiał trwa dokładnie minutę, ale nawet w tak krótkim czasie da się dostrzec szereg wcześniej niezaprezentowanych ujęć. Przede wszystkim z produkcji, których premiera nastąpi bliżej końca 2022 roku. Pokazano m,in. nowy kostium Flasha, Aquamana na tronie Atlantydy, a także członków superbohaterskiej grupy Justice Society of America. To właśnie postaci takie jak Doktor Fate, Hawkman i Atom Smasher wywołały największe poruszenie w internecie. Mowa bowiem o bardzo ciekawej grupie, na którą widzowie czekali od dawna.

REKLAMA

DC filmy na 2022 rok - kogo widzimy w nowym zwiastunie?

Dostępny na YouTubie i w mediach społecznościowych teaser (jak sama nazwa wskazuje) skupia się na bohaterach, dlatego nie uświadczymy tak klasycznych złoczyńców. Zamiast nich pojawiają się Catwoman, Batman, Flash, Aquaman oraz Black Adam, Doktor Fate, Atom Smasher, Cyclone i Hawkman. Grupa postaci z zapowiedzianego na 27 lipca "Black Adama" budzi największe emocje i dyskusje. Tytułowy bohater produkcji w komiksach nie jest do końca jednoznaczną postacią. Oryginalnie często pojawiał się tam jako przeciwnik herosów takich jak Shazam i Superman. W latach 90. jego charakter i motywacje zostały trochę przerobione. Od tej pory jest niegdysiejszym superbohaterem, który przez lata chronił starożytny Egipt, ale potem dał się skorumpować.

Nie wiadomo dokładnie, jakie pobudki będą kierować Black Adamem w nowym filmie, ale na pewno los postawi go naprzeciw Justice Society of America. Mowa tutaj o pierwszej superdrużynie DC, która swój komiksowy debiut zaliczyła na początku lat 40. na łamach "All Star Comics". W oryginalnym składzie JSA znaleźli się Doktor Fate, Hour-Man, Spectre, Sandman, Atom, Flash, Zielona Latarnia i Hawkman. Popularni bohaterowie, którzy mieli własne serie, byli wykluczeni z udziału w "All Star Comics".

Dlatego Batman i Superman zostali przedstawieni jako "honorowi członkowie", Wonder Woman pełniła rolę sekretarki (!), a Flash i Zielona Latarnia wkrótce opuścili szeregi drużyny. Co ważne nie były to te same wersje tych dwóch postaci, które współcześnie oglądamy na dużym ekranie. Jeżeli to wszystko brzmi nieco skomplikowanie, to bez obaw. W świecie komiksów od lat 40. XX wieku po prostu mnóstwo się zmieniło.

Kim są Doktor Fate, Hawkman i inni bohaterowie obecni w scenach z filmu "Black Adam"?

W ekstremalnie dużym skrócie można by powiedzieć, że Doktor Fate to Doktor Strange od DC. Takie określenie byłoby jednak niesprawiedliwe dla tego bohatera. Po pierwsze dlatego, że zadebiutował znacznie wcześniej i to właśnie Marvel skopiował pomysł DC. A po drugie, bo to niezwykle interesująca i niejednoznaczna postać. Kent Nelson to ceniony archeolog, który w trakcie wykopalisk w Dolinie Ur odkrywa grób Nabu i odnajduje tam Hełm Fate'a. Dzięki niemu zyskuje dostęp do wielkiej mądrości i szeregu magicznych mocy. Co ciekawe, podobne origin story ma też lider JSA, czyli Hawkman. On również we współczesnym świecie pracował jako archeolog, ale w rzeczywistości jest reinkarnacją egipskiego księcia, który dzięki swoim metalicznym skrzydłom potrafi latać.

Cyclone to z kolei wnuczka popularnego bohatera DC zwanego Red Tornado. Oficjalnie zadebiutowała w 2006 roku jako jedna z członkiń nowego Justice League of Society. Podobnie jak jej dziadek potrafi kontrolować wiatr i tworzyć pociski dźwiękowe. Fizycznie najsilniejszym bohaterem grupy jest zaś Atom Smasher. Jest on w stanie manipulować swoją strukturą molekularną, co pozwala mu wielokrotnie zwiększyć swój wzrost i masę ciała. Co ciekawe, Atom Smasher to wnuk Atoma, który był jednym z współzałożycieli Justice League of Society w komiksach. Bohaterów JSA w filmie zagrają Pierce Brosnan, Aldis Hodge, Quintessa Swindell oraz Noah Centineo.

REKLAMA

Kiedy dokładnie obejrzymy filmy DC w 2022 roku?

  • Batman - 4 marca
  • DC Liga Super-Pets - 19 maja
  • Black Adam - 29 lipca
  • Flash - 4 listopada
  • Aquaman and the Lost Kingdom - 14 grudnia
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA