REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

DC ma parcie na szkło. Teen Titans mają szansę pojawić się w serialu live-action

Już nie tylko Supergirl ma się pojawić za szkiełkiem telewizorów, ale także Teen Titans (z Nightwingiem na czele), jako serial live-action. DC/Warner Bros. przypuszczają prawdziwy szturm na małe ekrany. Już mamy "Arrow", niedługo premiera "Gotham" (w Polsce na Universal Channel od 8 października), "Constantine" (24 października) i "Flash" (7 października). Ilość ponad jakość?

12.09.2014
9:21
DC ma parcie na szkło. Teen Titans mają szansę pojawić się w serialu live-action
REKLAMA

Serial "Teen Titans" miałby być emitowany na kanale TNT i luźno opierać się o komiks „New Teen Titans” autorstwa Marva Wolfmana i George’a Pereza. Za fabułę najnowszej produkcji DC/Warner Bros. miałby być odpowiedzialny Akiva Goldsman („Piękny umysł”, „Kod Da Vinci”, „Batman Forever”, „Batman i Robin”) wraz z Markiem Haimesem. Młodzi superbohaterowie (Nightwing, Wonder Girl, Starfire, Raven, Cyborg), którzy dotąd byli tylko pomocnikami starszych kolegów po fachu (m.in. Batmana, Flasha, Wonder Woman), mają przyjąć nowe pseudonimy (np. Robin zamienia się w Nightwinga) i zacząć działa na własną rękę, w nowym zespole.

REKLAMA
teen titans serial z aktorami

Do tej pory Teen Titans pojawili się w trzech różnych wersjach animowanych na kanale Cartoon Network ("Teen Titans", "Young Justice", "Teen Titans Go!") oraz po części w serialu "Smallville". Do tej pory sądziłem, że nic lepszego niż "Young Justice" – czyli historia o nastoletnich superbohaterach – nie powstanie, jeżeli jednak "Teen Titans" w wersji live-action będą mieć podobny klimat co kreskówka, to będę w pełni ukontentowany.

teen titans serial tnt
REKLAMA

Teen Titans po raz pierwszy pojawili się w świecie komiksu w 1964 roku („The Brave and the Bold” #54), jako młodsza wersja Justice League. Dopiero jednak 20 lat później „Młodzi Tytani” zyskali uwagę i popularność na jaką zasługiwali i pojawili się w rebootowanej serii „New Teen Titans”, już jako dwudziestoparolatkowie, a nie nastolatkowie. W tamtym czasie w skład drużyny wchodzili: Robin, Kid Flash, Wonder Girl, Beast Boy, Raven oraz Cyborg i zapewne ci bohaterowie pojawią się w serialu. Jeżeli chcecie sięgnąć po oldschool, to zapraszam do zapoznania się z tą serią komiksów dostępną Comixology, a jeżeli szukacie czegoś świeżego, to spróbujcie tych komiksów Teen Titans z 2014 roku.

Wydaje się, że DC w świecie filmów już przegrało z Marvelem, ale jeżeli chodzi o telewizję, to tutaj sprawy mają się zgoła inaczej. W stajni DC/Warner Bros. zaczyna pojawiać się coraz więcej tytułów, a Marvel ma na razie tylko dwóch kandydatów – "Agents of S.H.I.E.L.D." i "Defenders" (którzy zmierzają do Netflixa). Ciekawe jak ten pojedynek na małym ekranie się zakończy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA