REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

To jeszcze nie koniec niespodzianek DC Rebirth. Czeka nas spotkanie dwóch Batmanów

Miejsce Strażników (The Watchmen) w uniwersum DC jest co najmniej dwuznaczne. Twórca tej legendarnej powieści graficznej Alan Moore początkowo miał umieścić w niej postaci należące do wydawnictwa, przejęte wcześniej od Charlton Comics.

11.04.2017
9:28
DC Rebirth komiksy
REKLAMA
REKLAMA

I tak Komediant początkowo był Peacemakerem a Doktor Manhattan Kapitanem Atomem. Gdy jednak okazało się, że wiele z postaci będzie „nie do użytku” po zakończeniu fabuły Strażników, poproszono Moore’a o stworzenie oryginalnych postaci. Tak właśnie narodziły się takie postaci jak Rorschach czy Ozymandias - z potrzeby zastąpienia innych bohaterów uniwersum.

Historia zatoczyła koło, gdy z zeszłym roku, w trakcie komiksowej serii DC Rebirth zaczęły pojawiać się aluzje do wydarzenia będącego połączeniem (cross-overem) pomiędzy uniwersami DC i Strażników.

Batman znalazł charakterystyczną przypinkę ze śmiejącą się buźką, która jest symbolem serii Strażników, a cała historia kończyła się… na powierzchni Marsa, gdzie widzimy zegarek należący do doktora Ostermana - czyli Doktora Manhattan. Czyżby świat Strażników był w tym samym "multiwersum" DC?

 class="wp-image-83281"

Doktor Manhattan to najpotężniejsza postać ze Strażników - posiada władzę nad materią i czasem, oraz potrafi naruszać prawa fizyki. Jeśli ktokolwiek mógłby się przedostać do alternatywnej linii czasowej, to właśnie byłby on.

W kolejnym, 21. numerze DC Rebirth: Batman, który ukaże się 19. kwietnia, Mroczny Rycerz połączy siły z Flashem, próbując rozwikłać zagadkę tajemniczej uśmiechniętej przypinki.

Wydawnictwo zdawkowo podkręca atmosferę: odpowiedzialnym za wiele wydarzeń z uniwersum DC ma być Doktor Manhattan, pociągający z oddali za sznurki i manipulujący linią czasową.

 class="wp-image-83280"
REKLAMA

W 21. numerze Batmana spotkają się również Batmani z dwóch alternatywnych linii czasowych: znany nam wszystkim Bruce Wayne, oraz jego ojciec, Thomas Wayne. Thomas został Nietoperzem w stworzonej przez Flasha wersji wydarzeń, w której to Bruce ginie zastrzelony przez bandytę, a jego rodzice przeżywają atak.

Zapowiadany na 19. kwietnia zeszyt będzie nosił tytuł The Button i będzie pierwszym z czterozeszytowej serii. Jeśli nie chcemy fizycznie sprowadzać komiksów z zagranicy, można je zakupić w formie elektronicznej - np. na należącej do Amazona stronie comixology.eu

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA