REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Gotowi na kolejny maximum effort i easter eggi? Dziś oficjalna premiera filmu Deadpool 2

Ryan Reynolds powraca jako przebrany w czerwony kostium antybohater. Dziś oficjalną premierę ma film Deadpool 2. Tym razem wygadana postać musi zmierzyć się z o wiele potężniejszym przeciwnikiem Na pewno nie zabraknie masy humoru i easter eggów.

18.05.2018
11:00
Deadpool 2 premiera
REKLAMA
REKLAMA

Już w scenie po napisach filmu Deadpool tytułowy bohater zapowiedział powstanie sequela. Co więcej, Wade zdradził, że w następnej części zobaczymy Cable’a. To tylko pokazuje, jak pewne siebie było wówczas 20th Century Fox. Jednak dzieło Tima Millera okazało się hitem box office, więc kontynuacja zapewne powstałaby tak czy inaczej. I teraz wreszcie się jej doczekaliśmy.

Deadpool 2 dziś ma swoją oficjalną kinową premierę.

Już od kilku dni film można było oglądać na przedpremierowych pokazach w wybranych multipleksach, jednak dziś trafia on do szerokiej dystrybucji. Według prognoz produkcja ma pokonać Avengers: Wojnę bez granic, film, który wciąż króluje w wynikach box office.

Po dokonaniu zemsty na Francisie vel. Ajaksie Deadpool próbuje ułożyć sobie życie u boku Vanessy. Cały czas pracuje jako najemnik, co oczywiście wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. To jednak nic w porównaniu z tym, co dopiero czeka antybohatera.

Wilson poznaje Firefista, nastoletniego mutanta, który nie do końca panuje nad swoją umiejętnością kreowania ognia. Co więcej, chłopak jest celem Cable’a, przybyłego z przyszłości superżołnierza. Wade postanawia pomóc nastolatkowi, jednak wie, że sam nie da rady stawić czoła przeciwnikowi. Postanawia zatem skompletować drużynę X-Force, w skład której wejdą nowi mutanci. Jedno jest pewne: i tym razem antybohater uraczy nas dużą dawką żartów i odniesień do innych filmów o superbohaterach.

Deadpool 2 – kogo zobaczymy na ekranie?

REKLAMA

W tytułową rolę ponownie wciela się Ryan Reynolds. Morena Baccarin wróci jako Vanessa, a Colossusia i Negasonic Teenage Warhead znów grają odpowiednio Stefan Kapicic i Brianna Hildebrand. W produkcji kolejny raz zobaczymy także Weasela (T.J. Miller) czy Dopindera (Karan Soni).

Nowi bohaterowie oznaczają oczywiście nowych aktorów. W Cable’a wcieli się Josh Brolin, a w Firefista Julian Dennison. Z kolei w skład X-Force wchodzić będą takie twarze jak: Zazie Beetz, Terry Crews czy Rob Delaney. Tym razem stołek reżyserski przypadł Davidowi Leitchowi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA