REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Już dziś debata prezydencka o kulturze. Gdzie i o której ją obejrzymy?

Redaktorka naczelna działu kultura portalu Onet postanowiła zorganizować debatę poświęconą pomijanemu w kampanii prezydenckiej zagadnieniu kultury. Już dziś na ten temat wypowiedzą się Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Trzaskowski. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda nie odpowiedział na zaproszenie Katarzyny Janowskiej do wzięcia udziału w dyskusji.

24.06.2020
18:16
debata prezydencka kultura onet
REKLAMA
REKLAMA

Mogłoby się wydawać, że kandydaci na prezydenta Polski wypowiedzieli się już na wszystkie interesujące nas tematy. Przedstawili swoje poglądy na gospodarkę, ideologie i politykę zagraniczną. W niedawnej debacie zorganizowanej przez TVP mogli odpowiedzieć nawet na pytania wzięte prosto z jednego spotu Andrzeja Dudy. Dowiedzieliśmy się więc m.in., czy są za przyjęciem emigrantów, czy zezwolą na związki partnerskie i czy religia powinna być nauczana w szkołach. Trudno jednak sobie przypomnieć moment, w którym ubiegający się o jeden z najważniejszych urzędów w państwie zająknęli się na temat kultury.

Lukę tę postanowił wypełnić Onet.

Redaktorka naczelna działu kultura wzięła sprawy w swoje ręce i za pośrednictwem portalu zdecydowała się przedstawić poglądy kandydatów na prezydenta w kwestiach związanych z kulturą. Jak sama pisze, do udziału w debacie zaprosiła kandydatów z największym poparciem. Nie odpowiedział jej jedynie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Pojawi się za to Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz i Rafał Trzaskowski.

Debata prezydencka o kulturze/Onet

To oni już dzisiaj przedstawią swoje poglądy na zagadnienie, które w ostatnich miesiącach było nam bardzo bliskie, a jednocześnie niesamowicie odległe. W końcu w czasie pandemii nie mieliśmy możliwości udziału w wydarzeniach kulturalnych w znanej nam dotychczas formie. Instytucje kultury w ramach odmrażania gospodarki zostały otwarte przez rząd dopiero w ostatnich etapach.

REKLAMA

Pojawia się więc pytanie, jak będzie to wyglądać w dalszej perspektywie czasowej i jakie spojrzenie na kulturę mają kandydaci na urząd prezydenta.

Debata prezydencka o kulturze odbędzie się już dzisiaj o 20:30. Będzie można ją śledzić pod tym linkiem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA